بمب اتمیوقتی همه ی دنیا دارن میرن به سمت داشتن بمب اتم و حتی کشور عقب افتاده و خونریزی مثل عربستان سعودی که با پول نفت و پول زائران خانه خدا وجهه کشورش رو خوب جلوه میده دنبال بمب اتمه. حتی پاکستانی که از لحاظ امنیت ، کلی مشکلات امنیتی داره؛اونوقت چه دلیلی داره که ما بمب اتم نداشته باشیم ؟؟ حتی کره شمالی یه کشور فسقلیه با مساحت خیلی خیلی کوچیکتر از ایران، برای حفظ امنیت خودش در مقابل آمریکا و کره جنوبی، به بمب اتمی دست پیدا کرد و الانم تازه آمریکا رو به حمله ی اتمی تهدید میکنه و میگه اگه آمریکا روداری کنه اونو مورد حمله ی هسته ای قرار میدم. حالا چه لزومی داره ما به اسم اسلام و دین بیاییم و از داشتن بمب اتم خودداری کنیم و زیر بار حرف ابرقدرت های دنیا بریم که میگن ایران نباید بمب اتمی داشته باشه.؟؟؟

در پاسخ به مطالب بالا بهتره بریم سراغ آیات قرآن. اگه قرآن استفاده از بمب اتمی رو مجاز بدونه هیچ دلیلی برای اینکه ایران هم بمب اتمی داشته باشه و از خودش با اون دفاع کنه، وجود نداره!

 

 توی قرآن اومده که : «فَمَنِ اعْتَدى‏ عَلَیْکُمْ فَاعْتَدُوا عَلَیْهِ بِمِثْلِ مَا اعْتَدى‏ عَلَیْکُمْ وَ اتَّقُوا اللَّه‏» بقره-194

یعنی: «هرکس که به شما تعدی(تجاوز) کرد شما هم به همانگونه که به شما تجاوز کرده به او تجاوز کنید و تقوای الهی داشته باشید».

خب توی این آیه گفته شده که به کسی که بهتون تجاوز(از حد گذشتن) میکنه شما هم به همون شکل بهش تجاوز کنید. اما این حرف اصلا به این معنی نیست که مثلا اگر یه نفر مثلا مورد تجاوز جنسی قرار گرفت، بگه خب آیه قرآن گفته هرکسی بهتون تجاوز کرد شما هم به همون شکل بهش تجاوز کنید، چون اولا تجاوز جنسی در شرع حرامه و ثانیا توی همین آیه با عبارت «وَ اتَّقُوا اللَّه‏» میگه که باید تقوا رو در برخورد با فرد متجاوز رعایت کنید و حق ندارید گناه کنید و مثلا از تجاوز جنسی که حرامه استفاده بشه و باید این فرد به دست قانون سپرده بشه تا دادگاه حکمش رو صادر کنه. پس توی اینجا منظور تجاوز نظامی و درگیری فردی و امثال این هاست.

اما قرآن توی یه جای دیگه میگه که: «وَ قاتِلُوا فی‏ سَبیلِ اللَّهِ الَّذینَ یُقاتِلُونَکُم‏» بقره-190

یعنی: «در راه خدا با کسایی که باهاتون میجنگن بجنگید». خب یعنی اینکه با زنان و کودکان و یپرمردان بی دفاعی که بر علیه شما دست به سلاح نبردن نجنگید و به مزارع و زمین های کشاورزی اونها و حیوانات و چهارپایان اونها صدمه و لطمه نزنید.

از طرف دیگه به کارگیری بمب اتمی یعنی کشتن همه ی کسانی که دست به سلاح بردن و همه کسانی که نه دست به سلاح بردن و نه اصلا توی این جنگ دخالت داشتن!

خب اینطوری یعنی ما با بکارگیری بمب اتمی هم نیروهای نظامی دشمنان رو می کشیم و هم مردم بیگناهشون رو هم زنان و کودکان و حیوانات و مزارع و درختان رو نابود میکنیم.  و این در حالیه که قرآن توی آیه اول (بقره-194) میگه که تقوای خدا رو پیشه کنید یعنی به افراد بیگناه صدمه نزنید و هیچگونه گناهی رو در برخورد با متجاوز مرتکب نشید و فقط اونو تنبیه کنید. اما توی آیه دوم(بقره-190) میگه که بیگناهان رو نباید مورد قتل و کشتار قرار داد.

لذا از این دو آیه این نتیجه حاصل میشه که کاربرد بمب اتمی و بطور کلی هرگونه سلاح کشتار جمعی که با بکاربردن اون تر و خشک با هم میسوزن و افراد بی گناه و با گناه همه باهم نابود میشن جایز نیست و حرامه.

چون کشتن افراد بی گناه به هیچ وجه جایز نیست و باعث میشه انسان در زمره ستمکاران قرار بگیره و جهنمی بشه.


والسلام علی من اتبع الهدینوشته شده در تاریخ سه‌شنبه 3 شهریور‌ماه سال 1394 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | تهیه و طراحی : مهدی شعبان | :