X
تبلیغات
زولا

ایزدیبعضی از دین ها هستن که ذاتاً بسته و محدود هستن مثل دین یهودیت. یعنی اینکه کسی نمیتونه بره و یهودی بشه بلکه باید ذاتاً خون بنی اسرائیل در رگ هاش جریان داشته باشه تا بتونه یه یهودی باشه و به همین خاطره که توی دین یهودیها، تبلیغی برای دینشون وجود نداره. یه دین بسته ی دیگه هم با جمعیتی حدود پونصد هزار نفر(کمتر یا بیشتر) وجود داره به اسم ایزدی یا یزیدی؛ که این دین هم یه دین محدود و بسته با خرافات و چرت و پرت های جورواجوره. این دین انقدر اصطلاحاً شلم شوربا هست که انگار اومدن و از دین یا دین های دیگه چیزایی رو برداشتن و شده اینی که الان هست. مثلا اونها یه بزرگی داشتن به نام شیخ عَدی که  1160 میلادی توی اطراف شهر موصل فعلی در کشور عراق، در منطقه ای به اسم لالش از دنیا میره. بعدش برخی از بزرگان ایزدی میگن که هرکسی از ایزدی ها درصورت توانایی(استطاعت)باید حداقل در طول عمرش یکبار به زیارت قبر شیخ عدی در لالش بیاد. دقت کنید که این مطلب چقدر نزدیکه به زیارت کعبه توسط مسلمونها اون هم درصورت استطاعت. حالا مگه قبل از اینکه شیخ عدی بمیره اون ایزدی های اون موقع که استطاعت مالی و جسمی داشتن، کجا رو باید میرفتن زیارت می کردن؟ اگه این حکم خداست خب باید اون موقع هم می بوده پس چرا با مرگ شیخ عدی چنین مسئله ای رو درست کردن ؟

 

 جالب اینه که از اعتقادات اونها اینه که جهان از همین منطقه لالش به وجود اومده. بازم دقت کنید که این مطلب آدم رو یاد قضیه ی دحو الارض یا همون گسترش پیدا کردن زمین از منطقه ی مکه به جاهای مختلف دنیا می کنه.

یا مثلا اونا چهل روز رو باید در سال روزه بگیرن و معتقدن که بعد از این چهل روز، شیخ عدی به اونها یه رمز و رازهایی رو عنایت میکنه.

خب حالا فرضاً من و شما ایزدی باشیم و این چهل روز رو هم روزه گرفتیم اما واقعا هیچ رمز و رازی در کار نیست(در عمل هم همینطوره). خب اونوقت چی میشه؟؟؟ یا این دین یه دین قلابیه یا اونی که ادعا کرده شیخ عدی به پیروانش رمز و رموز پنهانی ای رو بعد از چهل روز روزهگرفتن میده، دروغ گفته!

یا مثلا اونها معتقدن که خداوند در آغاز سال نو(اولین چهارشنبه ماه آوریل) با ایزدی ها دیدار میکنه و خبرهای سال آینده رو به اونها میگه. بازم جالبه که این مطلب آدم رو یاد شب قدر و مقدرات یک سال انسانها میندازه اما با این تفاوت که خدا در دین اسلام قابل رویت نیست اما در دین ایزدی، قابل دیدن هست. خب اگه خدا قابل دیدن باشه دیگه خدا نیست چون هرچیزی که دیده میشه از ماده تشکیل شده و هرچیزی که مادی باشه فناپذیره و خدایی که فناپذیر باشه دیگه نمیتونه خدا باشه.

خلاصه قرآن کسانی رو که با کج روی های خودشون مردم رو فریب میدن و میگن دین خدا اینه و فلان مطلب یا مطالب رو به خدا نسبت میدن و دینی رو که خدا اونو نیاورده یا احکامش رو نگفته به مردم قالب میکنن، مورد سرزنش قرار داده و میگه: «وَ مَنْ أَظْلَمُ مِمَّنِ افْتَرى‏ عَلَى اللَّهِ کَذِباً أَوْ قالَ أُوحِیَ إِلَیَّ وَ لَمْ یُوحَ إِلَیْهِ شَیْ‏ءٌ » انعام-93 یعنی: «و چه کسی ستکارتر از کسی است که به دروغ ،به خدا افترا(تهمت) بزند یا بگوید به من وحی شده است درحالیکه به او چیزی وحی نشده است؟»

خلاصه کسایی که میان و یه دین جدید رو بنیانگذاری میکنن(مثل شیخ عدی) فردای قیامت باید در برابر گمراه کردن مردم، و در پیشگاه عدل الهی پاسخگو باشن.


والسلام علی من اتبع الهدینوشته شده در تاریخ چهارشنبه 28 مرداد‌ماه سال 1394 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | تهیه و طراحی : مهدی شعبان | :