روبات ژاپنیهرچی نگاه میکنیم میبینیم با اینکه ما مسلمون و شیعه هستیم و خودمون رو داری دین برحق میدونیم اما انگار خدا برای بعضی از کسانیکه دین درست و حسابی ای ندارن و به نوعی کافر هستن، بهتر میخواد و بیشتر به اونا کمک میکنه. به عنوان مثال کشور ژاپن دینشون یه دین من درآوردمی بر پایه پرستش خدای خورشید و پرستش امپراطور بود و در سال 1946 میلادی، خود امپراطور اومد و پرستش خودش رو برداشت. خب اگه امپراطور تاحالا خدا بوده و مردم گمراه ژاپن اونو میپرستیدن، چرا باید از سال 1946 میلادی، دیگه خدا نباشه؟؟ از اینجا معلوم میشه که چقدر این مردم در جهل و گمراهی و حتی کفران به سر میبردن و میبرن. اما همین مردم گمراه چرا انقدر پیشرفت کردن؟  چرا خدا اینقدر هوای اونا رو داره و انقد اونا در رفاه و پیشرفت هستن و ما که مسلمون و شیعه هستیم از نظر پیشرفت به پای اونا نمیرسیم؟

 

قرآن کریم یه حرفی میزنه که علت پیشرفته بودن ژاپن و کشورهای پیشرفته ی دیگه و همچنین عقب افتادگی کشورهای اسلامی رو نشون میده و اونم اینه که میگه :«وَ فَضَّلَ اللَّهُ الْمُجاهِدینَ عَلَى الْقاعِدینَ أَجْراً عَظیماً » نساء-95

یعنی:«و خداوند تلاشگران رو بر بیکار نشستگان،با پاداشی بزرگ، برتری داد.»

توی این آیه از دیندار بودن و اینکه کسی اگه مسلمون باشه خدا برتریش میده بر سایرین، حرفی نزده بلکه گفته هرکی تلاش کنه، خدا اونو بر بقیه برتری میده. حالا این فرد میخواد یه مسلمون باشه یا حتی یه کافر.

به همین خاطره که خیلی از کشورهای پیشرفته ای مثل ژاپن که دین درست و حسابی ای ندارن بخاطر اینکه تلاش و کوشش به خرج دادن، خدا اونها رو بر مسلمونها ،(از نظر پیشرفت)، برتری داد و الان اونها از امکانات بهتر و پیشرفته تری برخوردارن و از نظر سطح علمی هم در جایگاه بالاتری نسبت به خیلی از کشورهای اسلامی برخوردارن.

اما متاسفانه در عصر فعلی، عده ای از مسلمونها درگیر اختلافات فرقه ای و ... شدن و بجای رفتن دنبال تلاش و علم، توی سر و کله ی هم میزنن و همین اختلاف و عدم تلاش، باعث عقب موندگی اونها شده!

اما یه نکته رو توضیح بدم و اونم اینه که توی این آیه گفته که:«و خداوند تلاشگران رو بر بیکار نشستگان،با پاداشی بزرگ، برتری داد.» خب اگه بعضی از کشورها مثل ژاپن کافر یا بت پرست یا مشرک هستن، چه معنا داره که حتی اگر هم تلاشگر باشن خدا به اونها پاداش بده؟

در پاسخ باید عرض کنم که این پاداش برای مومنان تلاشگر هم پیشرفت در دنیا و برخورداری از علم و رفاه هست و هم در آخرت رسیدن به اجر معنوی که ممکنه در قالب بهشت یا چیز دیگه، به اون فرد مومن داده بشه.

اما این پاداش در مورد یک فرد کافر ،همون بهره مندی از پیشرفت و رفاه در دنیا خواهد بود. اما چون به آخرت اعتقاد نداره ممکنه بهره ای و اجری در آخرت شاملش نشه. (والله اعلم)والسلام علی من اتبع الهدینوشته شده در تاریخ دوشنبه 5 مرداد‌ماه سال 1394 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | تهیه و طراحی : مهدی شعبان | :