یهودیانتوی قرآن اومده که خدا به یهودیان(بنی اسرائیل) وعده ی سرزمین مقدس رو داد که طبق برخی از نظرات مفسران،این سرزمین مقدس، همون سرزمین فلسطین(یا بطور کلی شامات هست که فلسطین رو هم دربر میگیره) هست.الان یهودیان هم خودشون همین ادعا رو دارن و میگن که این سرزمین مال ماست و خدا این سرزمین رو به ما وعده داده و باید مسلمونها از این سرزمین برن بیرون!

جالب اینه که این وعده ، توی قرآن مسلمونها هم اومده!

توی قرآن امده که موسی(ع)، در خطاب به بنی اسرائیل گفته :«یا قَوْمِ ادْخُلُوا الْأَرْضَ الْمُقَدَّسَةَ الَّتی‏ کَتَبَ اللَّهُ لَکُم‏»

یعنی:«ای قوم من! وارد سرزمین مقدسی که خدا براتون مقرر کرده، بشید»

خب پس چرا این همه میگیم که اسرائیل غاصبه و اومده به زور سرزمین فلسطینی ها رو گرفته و باید از اونجا اخراج بشه و بره بیرون؟؟؟اصلا چطور امکان داره که یهودیانی رو که خودشون صاحب خونه هستن و الان میخوان فلسطینی ها رو از خونه شون بیرون کنن، متهم کنیم به اینکه اونها غاصب هستن و ظالم هستن؟؟ اگه کسی به کشور و سرزمین ماهم وارد بشه، ما هم مثل اسرائیلی ها در مقابلش می ایستیم و اونو از سرزمینمون بیرون میکنیم.خب اسرائیلی ها هم میگن این سرزمین مال ماست و باید مسلمونها از این سرزمین برن بیرون.  به نظر شما این حرف، ناحسابیه؟؟؟

بریم سراغ جواب و رفع شبهه از این مسئله:

این حرف که سرزمین فلسطین مال یهیودیان و بنی اسرائیله زمانی درسته که واقعا اونها مالک این سرزمین باشن و کسی اومده باشه و این سرزمین رو از چنگ اونها در آورده باشه.

اما یهودیانی که توی سرزمین فلسطین بودن با اومدن اسلام، به مرور مسلمون شدن و اسلام آوردن!

میدونید این یعنی چی؟؟؟

یعنی اینکه مسلمونهایی که اونجا هستن اینها خودشون در اصل صاحب خونه هستن چون قبلا یهودی بودن و این سرزمین مال اونها بوده و فقط با اومدن اسلام، به اون ایمان آوردن. پس این مسلمونها در اصل همون صاحب خونه های اصلی هستن و اینطور نیست که بگیم اینها از فضا اومدن!

بنابراین این سرزمین مال مسلمونهایی که قبلا یهودی بودن و الان مسلمون اند.

پس چطور ممکنه که بشه صاحب خونه رو از خونه ی خودش انداخت بیرون و بهش ظلم کرد؟؟؟والسلام علی من اتبع الهدینوشته شده در تاریخ جمعه 19 تیر‌ماه سال 1394 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | تهیه و طراحی : مهدی شعبان | :