پارتیشاید بارها دیده باشید کسایی رو که میگن چقد خوبه مسیحیا هرکاری دوس دارن میکنن تازه کلیساشونم میرن و کلی عشق و حال میکنن اما اسلام میگه این کارو نکن اون کارو نکن، این حرامه اون حرامه و ...

حتی بعضی ها علناً گرایش به مسیحی شدن دارن و میگن که میخوایم مسیحی بشیم. بعضی از جوونا وقتی میبینن که توی دین مسیحست خیلی راحت میتونن مشروب بخورن، خیلی راحت پارتی شبانه بگیرن و رابطه های آزاد جنسی برقرار کنن و خلاصه کلی آزاد باشن، پیش خودشون میگن کاش منم مسیحی بودم. هم میتونستم این کارا رو انجام بدم هم اینکه به کلیسا میرفتم و عبادتمو میکردم.

اما ماجرا چیه واقعا؟؟

جریان اینکه که هیچ دینی از ادیان الهی به کارهای خلاف و کارهای که زشتی اونها حتی از نظر عقلی هم ثابت شده امر نمیکنه. در زمانها ی خیلی دور، دین مسیحیت هم مثل اسلام، قائل به دو رکن اساسی برای پیروان خودش بود: یکی «ایمان» و دیگری «عمل صالح». اما بعدها فردی به نام «پولُس» ، میگه که تنها «ایمان» و «محبت مسیح» برای رستگار شدن کافیه و نیازی به عمل صالح نیست. بلکه مهم تر از عمل صالح، ایمان و محبت به مسیح هست. مدتها عقیده ی اول با عقیده ی پولس در کشمکش و درگیری بودن تا اینکه به مرور زمان عقیده ی پولس غالب میشه.

 

 تا اینکه این عقیده تا به امروز هم ادامه پیدا میکنه. و الان در بین مسیحیان ، دو رکن اصلی و اساسی، «ایمان به خدا» و «محبت به مسیح» هست. یعنی تو فقط این دوتا رو داشته باش و بعدش هرکاری دوس داری برو انجام بده.

برو شراب بخور، برو توی مراسم رقص و پارتی و ... شرکت کن، برو روابط افسار گسیخته جنسی داشته باش، همینکه به خدا ایمان داری و محبت مسیح رو هم در دل داری میری بهشت. تازه لازمم نیست که بری کلیسا.

 ولی قرآن کریم با این عقیده مخالفه و میگه:«إِنَّ الَّذینَ آمَنُوا وَ الَّذینَ هادُوا وَ النَّصارى‏ وَ الصَّابِئینَ مَنْ آمَنَ بِاللَّهِ وَ الْیَوْمِ الْآخِرِ وَ عَمِلَ صالِحاً فَلَهُمْ أَجْرُهُمْ عِنْدَ رَبِّهِمْ وَ لا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَ لا هُمْ یَحْزَنُونَ» بقره-62

یعنی:«همانا کسانی که ایمان آوردند و یهودیان و مسیحیان و صابئان، کسانی که به خدا و روز قیامت ایمان بیاورند و عمل صالح انجام دهند پس برایشان اجرشان نزد پروردگارشان است و هیچ ترسی بر آنها نیست و اندوهگین نشوند.»

همونطور که میبینید توی این آیه اسلام تاکید میکنه روی «ایمان» و «عمل صالح». میگه اگه کسی واقعا این دو ویژگی رو داشته باشه اهل سعادت و رستگاریه.

اصلا امکان نداره دینی از طرف خدا بیاد و روی ایمان و عمل صالح تاکید نکنه.

از طرفی جوون ما وقتی  روابط آزاد و بی قید و شرط در زمینه های مختلف، رو در بین مسیحیان میبینه دوس داره بره مسیحی بشه چون فکر میکنه که هزار جور کار مختلف میتونه توی دنیا انجام بده و کلی خوشی کنه و هم اینکه با ایمان و محبت به مسیح توی آخرت وارد بهشت میشه.

یعنی فکر میکنه که هم دنیا رو داره و هم آخرت رو . در حالیکه اصلا چنین نیست و جناب پولس با تحریف در مسیحیت و آموزه های مسیح، یکی از بزرگترین ضربات رو بر مسیحیان وارد کرد.

اساسا، رستگاری بدون ایمان و عمل صالح فاقد معناست.

پس در هر دینی، لزوماً باید «ایمان» و «عمل صالح» در کنار هم باشن.


والسلام علی من اتبع الهدینوشته شده در تاریخ جمعه 5 تیر‌ماه سال 1394 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | تهیه و طراحی : مهدی شعبان | :