X
تبلیغات
زولا

دوست پسر و دوست دختر بازیداشتم توی پیاده روی خیابون میرفتم که دوتا دختر(حدودا چهارده پونزده ساله) از یه کوچه ی خلوت، دراومدن و بدو بدو توی پیاده رو دویدن و یکیشون به اون یکی گفت که خوشم میاد هروقت میرم سر قرار توهم باهام میآی! اون یکی هم گفت: « عزیزم من پایه م»!

بعد سریع وارد آموزشگاه زبان شدن که اون نزدیکی ها بود. یعنی یکی از دخترا قرار داشته و اون یکی هم باهاش رفته سر قرار. پدر و مادر بیچاره هم به امید اینکه دختراشون رفته آموزشگاه زبان، خیالشون راحته!!!

حالا این یه نمونه خیلی کوچیکه که اصلاً چیز مهمی نیست. بدتر از ایناشم سراغ دارم که الان براتون میگم. یه دوستی دارم(البته اینم یه جور دوسته دیگه) که خواهرش از خودش بزرگتره. خواهرش هزارتا دوست پسر داره و باهاشونم در ارتباطه و بیرون میره.  خود این دوستمم میدونه و خیلی عادی مثل سیب زمینی با این موضوع برخورد میکنه. تازه خواهرش، عکسای لختی پختیشم میذاره توی شبکه های اجتماعی تا خلاصه همه ازش لذت ببرن.

 

این دوتا موضوعی که براتون تعریف کردم جای خنده و جای تعجب و ... نداره بلکه جای گریه داره. شاید همین الان بنده که نویسنده ی این مطلب هستم و شمایی که خواننده ی این مطالب هم هستی، نادانسته در انحراف و گناه هزاران جوونی که اینجوری شدن و اینجوری هستن دخیل باشیم و خودمونم خبر نداشته باشیم.

میدونید چرا؟

جالبه که اگه خدای متعال چیزی رو در نهاد انسان قرار میده به اندازه ی توانایی انسان از اون تکلیف میخواد. مثلا خدای متعال حس جنسی رو در وجود انسانها گذاشته در مقابل راه برطرف کردن این نیاز رو هم بیان کرده اما متاسفانه ما هی تو گوش جوونا میخونیم که خودتو از نامحرم نگه دار و از طرفی هم به دلایل مختلف ، سن ازدواج رو هی بالا بردیم. خب این جوون بیچاره، انسانه و تحمل اینکه تا سن 27-28 سالگی میل جنسیش رو کنترل کنه خیلی براش سخته. حالا یه نفر دونفر صد نفر ، هزاران نفر بتونن این کارو بکنن ولی همه که نمیتونن. حرف بنده این نیست که این جوون خودشو از حفظ نکنه بلکه منظورم اینه کهما شرایط لازم برای برطرف کردن شرعی و قانونی، میل جنسیش رو براش فراهم کنیم.

خدا هم،اینجور سختی و مصیبتی رو برای جوونها نمیخواد که ما با رفتارمون براشون رقم میزنیم. اما ما هی میگیم که راست بیا و راست برو و با جنس مخالف حرف نزن و ... اما متاسفانه راهکار بهشون ارائه ندادیم که جامعه سالم بمونه. نتیجه این میشه که حتی پنهون از دید ما هم که شده، با جنس مخالف قول و قرار میذارن و خیلی اتفاقات دیگه.

قرآن اگه از رابهط جنسی نامشروع، انسانها رو منع میکنه در عوض راهکارهای ساده ای مثل ازدواج دائم یا موقت رو هم برای تخلیه ی میل جنسی ارائه میده.

حالا به هزار و یک دلیل نمیتونه ازدواج دائم کنه ، ایرادی نیست ، لااقل ازدواج موقت کنه تا تخلیه بشه. اما ما انقد از نظر عرفی و اجتماعی،توی جامعه مون این کار رو بد جلوه دادیم و روش مانور ندادیم و تبلیغش نکردیم که جوونای ما بجای ازدواج موقت، رو به زنا و گناه میارن.

ازدواج موقتی که حتی برخی از مجتهدین فتوا دادن که حتی یه دختر باکره هم میتونه این کارو بکنه.

قرآن کریم میگه :«فَمَا اسْتَمْتَعْتُمْ بِهِ مِنْهُنَّ فَآتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ فَریضَةً» نساء-24

یعنی: «و زنانى را که متعه [ازدواج موقت‏] میکنید، واجب است مهر آنها را بپردازید.»

اولا قرآن کریم با این آیه ازدواج موقت رو تایید کرده. ثانیا روایت های اسلامی ما هم درباره ازدواج موقت و تاکید بر روی اون حرف زدن.

خب ما حس جنسی جوونامونو با امر و نهی سرکوب میکنیم و اونم میبینه که از راه مشروعش که حداقلش ازدواج موقته، نمیتونه نیاز جنسیش رو برطرف کنه، پس میره سراغ دوست دختر بازی و دوست پسر بازی و روابط نامشروع و پنهانی.

اما فکرشو بکنید اگه ما اومده بودیم و این ازدواج موقت رو بصورت امری عادی در جامعه درآورده بودیم و در حرفامون و تبلبغاتمون جوونامون رو به این کار تشویق میکردیم اونوقت بود که خیلی از زناها و گناهان رخ نمیداد.

البته باید این کار ضابطه مند و قانونی باشه تا مشکلی پیش نیاد.

اما متاسفانه خیلی از ماها نه تنها کاری در راستای کمک به این مشکل جوونا نکردیم بلکه اگه بشنویم کسی ازدواج موقت کرده جوری باهاش رفتار میکنیم که انگار کار خلافی کرده و باعث میشیم که اون فرد خجالت بکشه.

و اینجوریه که با این رفتارمون توی دور شدن جوونا از امر خدا(ازدواج موقت) و نزدیک شدن اونها به گناه سهیمیم و باید در پیشگاه خداوند متعال پاسخگو باشیم.

اتفاقا جامعه اسلامی باید جامعه ای باشه که توی اون یه جوون به راحتی و از راه شرعی نیاز جنسیش رو برطرف کنه و این هم بی حجابی و کج روی های اخلاقی توش نباشه.

وقتی جوون میل جنسیش برطرف شده دیگه چه نیازی داره که دوست دختر داشته باشه و کلی براش هزینه کنه و براش وقت بذاره تا بتونه از راه نامشروع و گناه با اون ارتباط جنسی برقرار کنه؟؟؟

ما چه بخوایم چه نخوایم، چه مخفیانه و چه آشکارا، جوون ما دنبال برطرف کردن نیاز جنسیش هست پس چه بهتر که خودمون زمینه شرعی و قانونی اون رو برای جوونامون فراهم کنیم تا اونها نرن دنبال راه غیرشرعی و غیرقانونیش.

به امید روزی که ازدواج موقت در جامعه ما به یک امر شایع و رایج و عادی تبدیل بشه و بی بندباری های خاموش (و حتی روشن)، از جامعه ما رخت برببندد.



والسلام علی من اتبع الهدی



نوشته شده در تاریخ سه‌شنبه 2 تیر‌ماه سال 1394 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | تهیه و طراحی : مهدی شعبان | :