X
تبلیغات
زولا

نظامیان زنشاید بارها از تصاحب، ازدواج و برقراری رابطه ی جنسی با زنان اسیر شده توسط داعش و برخی گروه های تروریست و به ظاهر مسلمان دیگه، شنیده باشید. اما آیا چنین کاری توی اسلام مبنایی داره؟؟؟

جالب اینه که قرآن بر این مطلب تکیه داره که زنان غیرمسلمانی رو که به اسارت در میان رو میشه تصاحب کرد. اجازه بدید اول آیه ش رو بیارم : «وَ الْمُحْصَنَاتُ مِنَ النِّسَاءِ إِلَّا مَا مَلَکَتْ أَیْمَانُکُمْ  کِتَابَ اللَّهِ عَلَیْکُم‏» نساء-24

یعنی: «و زنان شوهردار(هم برشما حرام شده است) مگر آنچه را که مالک آن شده اید. این فریضه الهی است برشما». این آیه میگه اگه توی جنگی، زنان دشمن به اسارت شما در اومدن، و حتی اگه شوهر دار هم باشن، این زنان رو میتونید به عقد خودتون در بیارید. یعنی همینکه اونها به اسارات مسلمونها در اومدن، با اینکه شوهر هم دارن، اما این اسارتشون باعث طلاق اونها از شوهرانشون محسوب میشه و بعد از اینکه عده نگه داشتن میتونید با اونها ازدواج کنید. در واقع زن غیر مسلمانی که در جنگ با مسلمونها اسیر میشه رابطه ش با شوهرش به مجرد اسارت قطع میشه و در زمره ی زنان بدون شوهر قرار میگیره و مسلمونها حق دارن یا با اونها ازدواج کنن یا اونها رو بعنوان کنیز در اختیار داشته باشن.

 

اما چرا اسلام چنین قانونی رو گذاشته؟ مگه اسلام طرفدار برده داریه؟

نه اسلام طرفدار برده داری نیست ولی شاید اسلام میخواسته با این کارش گوشی رو بده دست دشمنان و مشرکان که اولا طمع حمله به سرزمین های اسلامی رو نداشته باشن و دوما اگه یه روزی چنین کاری رو کردن، با تصاحب زنان اونها توسط مسلمونها، اسلام بتونه روی اونها تاثیر بذاره و اونها رو وارد دایره اسلام کنه چون به هرحال زنان هستند که وظیفه بارداری و تولید نسل رو برعهده دارن و مدیریرت و مغز متفکر خانواده بر عهده مرده و اگه مرد مسلمون باشه فرزندان هم معمولا بر طبق آیین پدر بزرگ میشن!

اما تصاحب زن اسیر شده ی غیر مسلمون هم به همین سادگی ها نیست بلکه باید با اجازه ی حاکم جامعه اسلامی باشه. یعنی مثلا اگه ما وارد جنگ با اسرائیل شدیم و تعدادی از زنان اونها رو اسیر کردیم، هرکسی نمیتونه بیاد و یکی از این زنان رو بردار و ببره و بگه طبق آیه قرآن اینا اسیرن و ما میتونیم اونها رو تصاحب کنیم و باهاشون ازدواج کنیم.

چون اگه این اتفاق بیفته باعث هرج و رمج و اختلاف و حتی درگیری و کشت و کشتار در بین جبهه ی داخلی مسلمونها میشه. لذا تصاحب این زنان با اذن و اجازه ی حاکم جامعه اسلامی خواهد بود.

اما نکته ای هم که وجود داره در شرایط فعلی دنیای امروز با توجه به قوانین بین المللی و قوانین کنوانسیون ژنو درباره ی اسرای جنگی، دخل و تصرف در زنان اسیر شده کار ساده ای نیست چون اگه ما به قوانین بین المللی عمل نکنیم اونا هم برای ما مشکل درست میکنن.

اما به هرحال طبق آیه قرآن میشه در این زنان دخل و تصرف کرد و باهاشون ازدواج کرد. اما به هیچ وجه اجازه تجاوز جنسی و یا زنا با این زنان به کسی داده نشده و اگر هم با شرایط، قرار باشه این زنان به دخل و تصرف مسلمونها در بیان و مسلمونی بخواد با اونها رابطه ی جنسی برقرار کنه حتما باید با اونها ازدواج کنه.


والسلام علی من اتبع الهدینوشته شده در تاریخ جمعه 15 خرداد‌ماه سال 1394 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | تهیه و طراحی : مهدی شعبان | :