شاید شما هم مثل من جوونایی رو دیده باشید که مسلمون هستن اما صلیب مسیحیت رو به گردنشون انداختن و علنی توی خیابون راه میرن و بدون اینکه بفهمن دارن چیکار میکنن، با این صلیب توی خیابون و توی جامعه ای که با خون افراد زیادی دین و ناموسش حفظ شده مانور میدن!

مسیحی ها عقیده دارن که عیسی(ع) توسط دشمنانش به اسیر شده و به صلیب کشیده شده و خلاصه مرگ عیسی(ع) دلیلی هست برای پاک شدن گناهان تمامی مسیحیان تا آخر دنیا. یعنی عیسی کشته شد تا خون اون فدیه ای باشه برای بخشش تمام گناهان مسیحیانی که بعداً به دنیا میآن!

چه حرف مسخره ای!!!!!!

اولا قرآن در مورد کشته شدن و به صلیب کشیده شدن حضرت عیسی توسط دشمنانش، میگه: «وَ قَوْلِهِمْ إِنَّا قَتَلْنَا الْمَسیحَ عیسَى ابْنَ مَرْیَمَ رَسُولَ اللَّهِ وَ ما قَتَلُوهُ وَ ما صَلَبُوهُ وَ لکِنْ شُبِّهَ لَهُم‏» نساء-157

یعنی: «و گفته ی آنها که(گفتند:) ما عیسی مسیح پسر مریم را کشتیم(کاملا غلط است چون)او را نکشتند و به صلیب نکشیدند درحالیکه برایشان اشتباهی به وجود آمد(و فکر کردند که او را کشته اند)»

از آیه معلوم میشه که حضرت عیسی نه کشته شده و نه به صلیب کشیده شده! یعنی دقیقا برخلاف تصور باطل مسیحیان!

طبق نقلی که توی برخی از تفاسیر اومده(مثل تفسیر مجمع البیان فی تفسیر القرآن) اومده به این مضمون که یهودیانی که دشمن حضرت عیسی بودن و میخواستن اون رو بکشن، به اشتباه فرد دیگه ای رو که از خودشون بود، و به اذن خدا چهره ش شبیه به حضرت عیسی شد رو به اشتباه اسیر کردن و اونو به قتل رسوندن.


خوب اینجا یه سوال پیش میاد و اونم اینه که چرا باید یه بچه مسلمون صلیب بندازه گردنش؟؟؟؟

صلیبی که نماد مسیحیت هست اونم نماد باطل و بدون دلیلی برای کشته شدن عیسی(ع)!!!! فرضاً هم که عیسی (ع) کشته شده باشه و به صلیب هم کشیده شده باشه(که قرآن میگه اینطور نیست) اونوقت اینجا این سوال پیش میاد که آیا حضرت عیسی(ع) به صلیبی که بوسیله ی اون با ظلم و جور دشمنانش کشته شده، علاقه ی بیشتری داره یا به خر یا مرکبی که بر روی اون سوار میشده و جابجا میشده؟؟؟؟

خوب اون مرکب یا خر که خدمت بیشتری به عیسی کرده تا صلیبی که(به قول مسیحیان) باعث مرگ عیسی شده!!!

پس چرا مسیحیان و حتی بعضی از بچه مسلمونهای خودمون صلیب به گردنشون میندازن به جای صلیب، گردنبندی با نماد خر به گردنشون نمیندازن؟؟؟؟


از طرف دیگه این حرف که عیسی کشته شد تا کشته شدن اون فدیه(فدایی) باشه برای گناهان مسیحیان، کاملا حرف چرت و مزخرفیه!!

چون قرآن میگه: «وَ لا تَزِرُ وازِرَةٌ وِزْرَ أُخْرى‏» انعام-164

یعنی: «و کسی بار(گناه) کس دیگه ای رو به دوش نمیکشه». یعنی هرکسی مسئول اعمال خودشه.

اصلا مگه ممکنه خداوند به خاطر گناهان کسی، فرد دیگه ای رو مواخذه کنه؟؟ اگه اینجور باشه که عدالت خدا زیر سوال میره.

پس تنها و تنها هر انسانی، خودش مسئول اعمال و کردار خودشه!


اصلا فرض کنیم که قرآن هم چنین چیزی نگفته بود، اما خود عمل مسیحیان نشون میده که اونها اصلا خودشون در عمل به چنین چیزی اعتقاد ندارن و قبول ندارن که قتل عیسی ،کفاره ای هست برای گناهان اونها!

چون وقتی که یه مقدار جرم و گناه مرتکب میشن، میرن توی کلیسا و پیش کشیش(روحانی مسیحی) به گناهانشون اعتراف میکنن.

خوب مگه به قول خودشون، عیسی قربانی نشد تا خون اون، کفاره ی گناهان مسیحیان باشه؟؟؟ پس دیگه اعتراف به گناه و توبه، معنایی نداره. پس چرا میرن کلیسا و به گناهانشون اعتراف میکنن؟؟؟


از طرف دیگه، کی گفته که کسی با اعتراف به گناهانش، پاک میشه و مثل روز اولی که از مادر متولد شده، میشه؟؟؟

چطور ممکنه کسی که انواع و اقسام جنایات رو مرتکب شده و مثلا هف هشت نفر رو به قتل رسونده، با رفتن به کلیسا و گفتن گناهانش به یک کشیش، از گناهانی که کرده، پاک بشه و بشه مثل روز اولی که از مادر متولد شده؟؟؟


چنین چیزی اصلا عاقلانه نیست و هیچ عقل سلیمی چنین چیزی رو قبول نمیکنه.


اینها تنها گوشه ای از انحرافات مسیحیت بود. البته مسیحیتی که بعد از حضرت عیسی(ع) دچار تحریف و انحراف شد و یه عده دنیاپرست و گمراه، این دین پاک رو دچار انحراف و تحریف کردن!


سلام و درود خدا بر حضرت عیسی بن مریم.

و سلام ابدی خدا و فرشتگان و همه ی مردم و این بنده ی حقیر ، بر محمد و آل محمد(ص) ؛ که ما رو به برکت وجود اونها هدایت کرد و دین اسلام رو بر ما عرضه داشت.والسلام علی من اتبع الهدینوشته شده در تاریخ یکشنبه 10 خرداد‌ماه سال 1394 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | تهیه و طراحی : مهدی شعبان | :