علی و شیعته هم الفائزونمتاسفانه برخی از بزرگان اهل سنت، تهمت های زشت و ناروایی رو به شیعیان وارد میکنن و برخی مسائل رو به شیعه نسبت میدن که اصلاً صحت نداره. برخی ازبزرگان افراطی اهل سنت، شیعیان رو رافضی(از دین برگشته) خطاب میکنن و ادعا دارن که شیعه بعد از پیامبر و با پیروی از شخصی به نام عبدالله بن سبا که یک یهودی تازه مسلمان شده هست، مذهب شیعه رو پایه گذاری کردن. در برخی از منابع اهل سنت ذکر شده که « روزی عبدالله بن سبا که به شدت طرفدار علی(ع) بوده، با ایشون برخورد میکنه و میگه که یا علی تو خدا هستی. حضرت عیل هم میگه نه من خدا نیستم و من تنها، بنده ای از بندگان خدا هستم. اما عبدالله بن سبا همچنان بر خدا بودن حضرت علی ، تاکید داره. حضرت علی بهش میگه: این حرف تو شرکه و توبه کن و گرنه گردنت رو میزنم. اما عبدالله بن سبا همچنان بر خدا بودن حضرت علی، اصرار داره.

 

 تا اینکه حضرت علی سر اون رو از تنش جدا میکنه و عبدالله بن سبا میمیره. بعدش حضرت علی(ع)، دوباره به اذن خدا اونو زنده میکنه و بهش میگه دیدی، مردی و من خدا نبودم؟ حالا باورت شد که من خدا نیستم؟ عبدالله بن سبا جواب میده: تو خود خدایی.اگه تا الان یه ذره هم شک داشتم که تو خدایی، اما الان دیگه مطمئنم که تو خدایی چون کسی که مرده زنده میکنه حتما خداست.»

درصورتیکه اولا چنین داستانی ، اصلا واقعیت نداره و دوما اینکه برخی در وجود داشتن شخصی به اسم عبدالله بن سبا در طول تاریخ، شک دارن و یا حتی اونو رد میکنن. اما برخی دیگه میگن که چنین شخصی وجود داشته و از غالیان(کسانی که درباره مقام حضرت علی غلو -زیاده روی- میکنن) بوده.

غالیان هم که از نظر عقیده، مردود و باطل هستن و هم مورد نفرت شیعه هستن و هم مورد نفرت اهل سنت.

لذا این مطلب که شیعیان پیرو عبدالله بن سبا هستن و این فرد موسس مذهب شیعه بوده، از جمله تهمت های زشتی هست که برخی از گمراهان یا افراطیون اهل سنت برای لکه دار کردن مذهب تشیع، شیعیان رو به اون متهم میکنن.

در زمان حیات پیامبر، خود پیامبر ، لفظ «شیعه» رو برای پیروان حضرت علی بکار بردن و فرمودن:«إنّ علیّا و شیعتَهُ هُمُ الفائزونَ یومَ القیامةِ» (تاریخ دمشق: 42/ 333/ 8900) یعنی: «همانا علی و شیعیانش رد روز قیامت رستگارانند».

(البته این حدیث بصورتهای دیگه ای مثل: «علیٌ و شیعته ...» یا «انّ هذا وشیعته...» و ... در منابع مختلف دیگه اومده)

حالا اینکه یه عده با اغراض و تعصبات مذهبی و یا از روی جهل و نادانی میخوان شیعه رو متهم به پیروی از فرد غالی و گمراهی مثل عبدالله بن سبا کنن، حرف بسیار زشت و تهمتی نارواست.

این شیوه همون شیوه ی فرعون و فرعونیان هست که برای از میدون به در کردن حضرت موسی و برادر هارون ، به اونها تهمت زدن و گفتن که: «قالُوا إِنْ هذانِ لَساحِران‏» طه-63

یعنی :«گفتند: یقینا این دو (موسی و هارون) جادوگر هستند.»

و چه چیزی بدتر از اینکه، وقتی انسان در میدان مباحثه و گفتگوی منطقی، نتونه طرف مقابلش رو محکوم کنه و حتی از اون شکست بخوره، برای جبران این شکست، اونو مورد تهمت های ناروا قرار بده.

البته نمونه های زیادی از اینجور تهمت های ناروا بر علیه شیعه و شیعیان وجود داره اما خداوند امر خودش رو به سرانجام میرسونه هرچند که همه ی دنیا، با اون مخالفت کنن.


والسلام علی من اتبع الهدینوشته شده در تاریخ جمعه 1 خرداد‌ماه سال 1394 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | تهیه و طراحی : مهدی شعبان | :