تروریستغربی ها ما رو متهم میکنن به اینکه تروریست هستیم. اتفاقاً برخی از افراد(که حتی برخیشون ممکنه ادعای اسلام شناسی هم داشته باشن)، یه دلیل قرآنی هم برای این حرفشون دارن و به قرآن استناد میکنن و با دلیل و آیه ی قرآنی میگن که قرآن کتاب تروریست هاست و مسلمونها رو تشویق به ترور کردن دشمنانشون میکنه! بدتر از همه اینکه یه مشت احمق و نادان به اسم اسلام، ریختن توی سوریه و عراق و پاکستان و افغانستان و ، مسلمونهای دیگه رو تیکه تیکه میکنن و اونها رو تکفیر میکنن و این خودش شده دلیلی برای تایید این حرف اشتباه، که مسلمونها تروریست هستن!!!

حالا بریم سراغ دلیل اونها:

اول اینکه واژه ی ترور به معنای ترس و وحشت هست! توی زبون عربی به تروریسم میگن: «إرهاب»! و به تروریست میگن:«إرهابی»!...  الان هم که توی سوریه جنگ هست، اگه به خبرهای اونجا دقت کنین از مخالفان دولت سوریه با عنوان إرهابی(تروریست) نام برده میشه!

 

ثانیاً: قرآن کریم میفرماید: «وَ أَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ وَ مِنْ رِباطِ الْخَیْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَ عَدُوَّکُمْ» انفال-60

یعنی: «و برای آنها(دشمنانتان) آنچه توانایی از نیرو  و آسب های آماده دارید را مهیا کنید (تا با این وسیله ها) دشمن خدا و دشمنتان را بترسانید»!

خوب به واژه ی  «ترهبون» و «ارهاب» دقت کنید. هر دوتای اونها از یک ریشه هستند.

این افراد به همین واژه ی «ترهبون» استناد میکنن و میگن:« ببینید تو ی قرآن اومده که دشمنان خدا و دشمنان خودتون رو ترور کنید. خب همین قرآن کتاب تروریست هاست چون پیروان خودشو به ترور کردن مخالفان و دشمنان خودشون تشویق میکنه»!

خُب! حالا به نظرتون چی باید جوابشون رو بدیم؟؟؟


اولاً:«رهبة» به معنای ترس همراه با احترام هست و اصلا به معنای اصطلاحی ترور و تروریسم نیست.

یعنی آیه داره میگه انقدر توان نظامی خودتون را بالا ببرید و در سطحی از آمادگی قرار بگیرید که دشمن بخاطر این قدرت و توانایی نظامی شما ازتون بترسه و بهتون احترام بذاره.

یعنی احترام و ترس توامان.

مثل کشور ترکیه که الان به خاطر قدرت نظای ایران به ایران احترام میذاره و به نقش و قدرت ایران واقفه. درصورتیکه اگه ما این قدرت رو نداشتیم شاید تا الان بارهای بار به خاک ما تجاوز کرده بود. اما مدونه اگه دست از پا خطا کنه پوست از سرش میکنیم.

ثانیاً: در زبان برخی از روایات برای واژه ی ترور، از عبارت «فتک» به معنای کشتن غافلگیرانه استفاده شده!

مثلا توی یه حدیث از پیامبر اکرم(ص) نقل شده که :«الایمان [الاسلام] قید الفتک و المومن لا یفتک»

یعنی:« ایمان یا اسلام مانع ترور است و مومن چنین نمیکند.» رجال کشی، چاپ آل البیت ج2، ص 811 و نیز کنز العمال، چاپ دارالکتب العلمیه ج1، ص 62

پس همونطور که دیدید برای لفظ ترور از عبارت «فتک» استفاده شده نه «رهبة»!

اما متاسفانه در جهان امروز ، برای واژه ی تروریست، دقت لازم به عمل نیومده و اونو معادل «ارهابی» که از ماده «رهبة» هست درنظر گرفتن در صورتیکه هرگز اینطور نیست و این خودش شده دستاویزی برای اینکه بعضی از دشمنان و یا جاهلان به این آیه استناد کنن و بگن :«ببینید اسلام دین ترور و خشونته»!

انتخاب لفظ «ارهابی» برای تروریست، یا عمدا بوده و یا سهواً !

اگر عمداً بوده به این معناست که چه نقشه هایی برامون میکشن دشمنا!

اگر هم سهوا بوده باشه نشون میده که دقت های لازم برای انتخاب یک کلمه ی هم معنای با عبارت «تروریست» در زبان عربی صورت نگرفته و این باعث شده که گزک به دست یه عده بیفته!

درصورتیکه اصلا قرآن تشویق به ترور نمیکنه و بلکه اسلام دین مردانگی و جوانمردیه!

تا جاییکه وقتی آقای ابولولو ، عمر بن خطاب رو مجروح میکنه و عمر بن خطاب بدین وسیله داخل در عذاب میشه، در حالیکه این اقدام باعث خوشحالی شیعیان شد اما این کار هرگز مورد تایید امامان شیعه نبود.

مرگ عمر بن خطاب باعث خوشحالی امامان شیعه شد اما هرگز ترور رو تایید نکردن و نحوه ی مرگ عمر بن خطاب و ترور اون توسط ابولولو مورد تایید ائمه اطهار(ع) نبود.

چون از منظر اسلام دشمنت هم باید شمشیر داشته باشه و مردونه در مقابلش بایستی و با اون بجنگی تا یا تو اونو بکشی یا اون تو رو!

به هرحال خواستم این مطلب روشن بشه که دشمنای اسلام و قرآن از چه چیزایی برای فریب دادن مردم و وارد کردن شبهه توی دین استفاده میکنن.


درصورتیکه خداوند متعال تمام کننده ی نور هدایت خودش خواهد بود هرچند که مشرکان از این کار کراهت داشته باشن.


والسلام علی من اتبع الهدینوشته شده در تاریخ سه‌شنبه 29 اردیبهشت‌ماه سال 1394 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | تهیه و طراحی : مهدی شعبان | :