فرقه های مختلف اسلامی، هرکدومشون خودشون رو بر حق میدونن و معتقدن که خودشون اهل نجات هستن و وارد بهشت میشن. در حدیثی از پیامبر اکرم(ص) به این مضمون نقل شده که:« امت من بر ۷۳ گروه تقسیم می گردند: یک گروه آن در بهشت و ۷۲ فرقه در دوزخ قرار خواهند گرفت.»

این فرقه ای که نجات پیدا میکنه و رستگار میشه و اهل نجات هست و معروف شده به «فرقه ی ناجیه»، کدوم فرقه س؟؟.

به این مطلب دقت کنید که چطور برخی از آقایون اهل سنت خودشون رو اهل نجات میدونن و معتقدند که اون یک فرقه ای که اهل بهشته، اونها هستند.

استاد دینی در دانشگاه امام محمدبن سعود در ریاض، میگه که:« فرقه ی ناجیه همون فرقه ایه که علمای ما بر اون مذهب هستن و همچنین اهل نجد(منطقه ی وسیعی در عربستان) و کسانی که از اونها پیروی میکنن. و اضافه میکنه که اهل سنت یا همون فرقه ی ناجیه کسانی هستند که زمین از وجود اونها خالی نمیشه و تعداد اونها در این سرزمین خیلی زیاده. .... همانطور که نوشته شده که یک فرد عامی در سرزمین نجد از یک فرد عالم در مصر بهتره(چون این فرد عامی اهل نجات هست).»خب حالا ما بعنوان یک شیعه چطور باید اثبات کنیم که اونها اشتباه میکنن و فرقه ای که اهل نجات هست، شیعه و پیروان حضرت علی(ع) هستند؟؟؟  اگه استناد کنیم به واقعه ی غدیر، اهل سنت،باب میل خودشون اونو تفسیر میکنن. اگه استناد کنیم به روایات شیعه، باز هم اهل سنت میگن که روایات شیعه دروغ و باطله و مورد پذیرش ما نیست.

بنابراین باید دنبال یک دلیل محکم باشیم تا بتونیم اثبات کنیم که فرقه ی ناجیه ای که در روایت پیامبر اومده، شیعه س!!! و تنها ترین و بهترین راه ما اینه که به قرآن و روایات مورد پذیرش سنی و شیعه استناد کنیم.

خب بریم سراغ قرآن و ببینیم که آیا قرآن دلیلی برای بر حق بودن شیعه داره یا نه!

قرآن کریم در سوره توبه آیه 33 میفرماید: «هُوَ الَّذی أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدى‏ وَ دینِ الْحَقِّ لِیُظْهِرَهُ عَلَى الدِّینِ کُلِّه‏»

یعنی :«او(خدا) کسی است که پیامبرش را با هدایت و دین حق،فرستاده است تا آن را بر همه ی دینها، غلبه دهد.»

خب این دین حق که یقینا اسلام هست اما کدوم فرقه ی اون؟؟؟ این فرقه باید همون فرقه ی ناجیه باشه که هم اهل هدایته و هم اهل نجات! خب این فرقه ی ناجیه که سرانجام همه دنیا رو میگیره و بر همه ی ادیان دیگه غلبه پیدا میکنه کدوم مذهب از مذاهب مختلف اسلامیه؟

قرآن کریم توی سوره ی نور آیه 55 میگه: «وَعَدَ اللَّهُ الَّذینَ آمَنُوا مِنْکُمْ وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ لَیَسْتَخْلِفَنَّهُمْ فِی الْأَرْضِ کَمَا اسْتَخْلَفَ الَّذینَ مِنْ قَبْلِهِمْ وَ لَیُمَکِّنَنَّ لَهُمْ دینَهُمُ الَّذِی ارْتَضى‏ لَهُم‏»

یعنی: «خدا به کسانی از شما که ایمان آوردن و عمل صالح انجام دادن وعده داده که همانطور که کسانی رو که قبل از اینها بودن رو جانشین(خودش) کرده اونها رو  هم در زمین جانشین(خودش) کنه  و دینشون رو که ازش راضی هست رو براشون در زمین استوار کنه.»

خب این دینی که خدا بهش راضی هست کدوم دینه؟؟؟

بعد از واقعه ی غدیر (که این واقعه مورد اتفاق و پذیرش سنی و شیعه هست) این آیه نازل شد که : «الْیَوْمَ أَکْمَلْتُ لَکُمْ دینَکُمْ وَ أَتْمَمْتُ عَلَیْکُمْ نِعْمَتی‏ وَ رَضیتُ لَکُمُ الْإِسْلامَ دیناً» مائده-3

یعنی: « امروز دینتون رو براتون کامل کردم و نعمتم رو بر شما تموم کردم و برای شما به دین اسلام راضی شدم.»

خب طبق این آیه معلوم میشه مسلمونهایی که تا دیروز نماز میخوندن و روزه میگرفتن و حج میرفتن ، اسلامشون،اسلام کامل نبوده و نیست مگر با پذیرش ولایت و جانشینی علی(ع)، بعد از پیامبر(ص).

و خداوند به این دین راضی شده یعنی دینی که توی اون ولایت و جانشینی حضرت علی(ع) باشه. خب این ولایت تنها درمیان شیعیان هست. لذا از این آیات،نتیجه حاصل میشه که این فرقه ی ناجیه نمیتونه از بین اهل سنت و فرقه های مختلف اون باشه بلکه این فرقه فقط و فقط در میون شیعیان هست.

خب تا اینجا معلوم شد که فرقه ی ناجیه باید از بین شیعیان علی علیه السلام باشه اما کدوم فرقه ی شیعه؟؟ آخه خود شیعه هم به فرقه های مختلف و مهمی مثل زیدیه، اسماعیلیه، دوازده امامی و .... تقسیم بندی میشه.

خب اینجاست که باید بریم سراغ روایات. اونم روایاتی که مورد قبول شیعه و سنی باشه تا جای حرف و حدیث نداشته باشه و قابل استناد باشه.

توی روایات اهل سنت و توی کتابهای معتبری همچون صحیح مسلم و صحیح بخاری از پیامبر درباره جانشینانش نقل شده که :«خلفائی اثنی عشر»

جالب اینه که این حدیث توی روایات شیعه هم اومده فقط با این تفاوت که توی روایات شیعه ، و توی این حدیث نام تک تک این دوازده نفر(که همون امامان معصوم علیهم السلام هستند) اومده.

نتیجه اینکه جانشینان پیامبر به اتفاق اهل سنت و شیعه، دوازده نفر هستن و لذا شیعه چهار امامی مثل زیدیه و شیعه هشت امامی مثل اسماعیلیه و امثال اونها نمیتونه اون فرقه ناجیه و اهل هدایت باشن و تنها شیعه س که هم قرآن و هم روایت مورد اتفاق شیعه و سنی به اون رهنمون میکنن و میگن که این مذهب، همون فرقه ی ناجیه و اهل نجات و رستگاریه و سرانجام، سراسر دنیا رو در دست خواهد گرفت و برهمه ی ادیان دیگه غلبه میکنه.و السلام علی من اتبع الهدینوشته شده در تاریخ جمعه 4 اردیبهشت‌ماه سال 1394 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | تهیه و طراحی : مهدی شعبان | :