وادی السلامبرزخ حد فاصل بین دنیا و آخرته و انسانها بعد از مرگ همگی به برزخ منتقل میشن و درآنجا هستن تا قیامت برپاشود. به برزخ ،قیامت صغری و به آخرت قیامت کبری گفته میشه!

انسانها در برزخ به 5 دسته تقسیم میشن. حالا به دسته ها نگاه کنید و ببینید شما جزء کدوم دسته هستید،قضاوت با شما: 

دسته اول: اولیاء خاص الهی هستند که در درجات بالای ایمان قرار دارن! از این دسته میتونم به چهارده معثوم(ع) و انبیاء و فرستادگان الهی اشاره کنم. این افراد یک ضرب وارد بهشت برزخ میشن که در روایت مکان این بهشت برزخی در سرزمین وادی السلام در شهر نجف ذکر شده!

«وَ السَّابِقُونَ السَّابِقُونَ(10)أُوْلَئکَ الْمُقَرَّبُونَ(11)فىِ جَنَّاتِ النَّعِیمِ(12)»سوره واقعه


دسته دوم:

این دسته، مومنانی هستن که ایمان اونها با عملشون مطابقت داشته یعنی مثلا اگر در دلهاشون ایمان به خدا و پرهیز از گناهان بوده، در عمل هم بهش مقید بوده و از گناهان اجتناب میکردن. این دسته هم یک ضرب وارد بهشت برزخی میشن.از اینگونه افراد میتوان به آیت الله بروجردی،امام خمینی(ره) و ... اشاره کرد. «إِنَّ الَّذینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ یَهْدیهِمْ رَبُّهُمْ بِإیمانِهِمْ تَجْری مِنْ تَحْتِهِمُ الْأَنْهارُ فی‏ جَنَّاتِ النَّعیمِ (یونس-9)»«همان آنانکه ایمان آوردند و اعمال نیک انجام دادند،پروردگارشان بوسیله ی ایمانشان هدایتشان میکند.(در بهشت)از زیر(پای)شان در بهشت های پرنعمت نهرهایی جاری است.»


دسته سوم:

مومنانی هستند که ایمان و عملشون با هم مطابقت نداشته.یعنی به خدا و دستورات او اعتقاد داشتن اما گاهی هم گناه انجام میدادند.مثلا نماز میخواندند و عبادت میکردند اما بعضی وقتها، دروغ هم میگفتن.بعضی وقتها غیبت هم میکردن و... .این دسته وارد جهنم برزخی میشوند.نوشته شده در تاریخ یکشنبه 31 فروردین‌ماه سال 1393 توسط مهدی

یا علیاول یه آیه براتون بگم.اونم آیه21 سوره انعام هست که میگه:«وَ مَنْ أَظْلَمُ مِمَّنِ افْتَرى‏ عَلَى اللَّهِ کَذِباً أَوْ کَذَّبَ بِآیاتِهِ إِنَّهُ لا یُفْلِحُ الظَّالِمُونَ» یعنی:«و چه کسی ظالم تر است از کسیکه به دروغ (چیزی را) به خدا نسبت میدهد(افترا می زند) یا آیاتش را تکذیب میکند؟یقینا خدا ستگران را رستگار نمیکند.»

یه حدیثی در بین اهل سنت هست که متاسفانه فکر میکنن این حدیث ،حدیثی صحیح و درسته درصورتیکه برخی از افراد سودجو و دنیا طلب در گذشته،این حدیث رو به خداوند تبارک و تعالی نسبت دادن.اما در این نوشته با استدلال عقلی ثابت میکنم که این حدیث از احادیث مجعولی هست که وارد اسلام شده. اون حدیث اسمش هست:«حدیث عشره ی مُبشره».

در این حدیث از پیامبر اسلام(ص) نقل میشه که ایشون میفرماید که خدا به ایشون بشارت بهشتی بودن ده نفر رو میده و میگه که اینها حتما بهشتی هستن و اون ده نفر عبارتند از:«ابوبکر،عمر،عثمان،علی بن ابیطالب، طلحه،زبیر،سعد بن ابی وقاص(سعد بن مالک)،سعید بن زید،ابوعبیده جراح(عبدالله بن مسعود)،عبدالرحمن بن عوف».

اما دلیل انحراف اهل سنت در این حدیث و جعلی بودن این حدیث:
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 25 فروردین‌ماه سال 1393 توسط مهدی

خلبان جنگندهتوی قرآن یه آیه ای هست که امروزه ما با توجه به پیشرفت تکنولوژی تازه تونستیم حرفی رو که پشت کلمات این ایه نهفته شده هست رو بفهمیم!

اونم آیه 125 سوره انعام هست که میگه:«فَمَن یُرِدِ اللَّهُ أَن یَهْدِیَهُ یَشرَْحْ صَدْرَهُ لِلْاسْلَامِ  وَ مَن یُرِدْ أَن یُضِلَّهُ یجَْعَلْ صَدْرَهُ ضَیِّقًا حَرَجًا کَأَنَّمَا یَصَّعَّدُ فىِ السَّمَاء»

یعنی:«هرکسی که خدا بخواد اونو هدایت کنه،سینه ش رو برای(پذیرش اسلام) باز میکنه و هرکس رو که بخواد گمراه کنه،سینه ش رو تنگ میکنه،گویا که داره در آسمان بالا میره!»

شاید اون زمان که این آیه نازل شده ،خیلی از مردم نمیدونستن که منظور این آیه از تنگ شدن سینه ی انسانی که داره به آسمون بالا میره چیه!!

اما امروزه با پیشرفت علم،ما میدونیم که هرچی از سطح زمین بالاتر بریم فشار هوا کمتر میشه و در نتیجه ی کم شدن فشار هوا،سینه ی انسان اصطلاحاً تنگ شده و انسان دچار تنگی نفس میشه و هرچی این ارتفاع بیشتر باشه تنگی نفس هم بیشتر میشه و نهایتا،خفگی به فرد دست میده و نهایتا هم می میره!نوشته شده در تاریخ سه‌شنبه 19 فروردین‌ماه سال 1393 توسط مهدی

یا زهرا(س)تذکری قبل از مطالعه: منابع مطالب رو در انتهای این پست میارم تا بدونید این حرفها در کتب مختلف اهل سنت ذکر شده و حرف بنده و امثال بنده نیست. تا بدونید کور بودن و جهالت تا چه اندازه دنیای اسلام رو فراگرفته تا مظلومیت مادرم زهرا(س) رو بیشتر متوجه بشید.

بعضی از اهل سنت به دنبال اینن که بگن اصلا حضرت زهرا به شهادت نرسیده چه برسه به اینکه عمر بن خطاب در این ماجرا دخالتی داشته باشه.

اما به روایتی در این مورد توجه کنید: «إنّ عمر رفس فاطمة حتّى أسقطت بمحسن.»
یعنی: «عمر به فاطمه لگد زد که سبب سقط محسن گردید.»(1)

پس طبق این روایتی که از علمای مختلف اهل سنت ذکر شده،عمر بن خطاب(لعنة الله علیه) نه تنها در ماجرای شهادت زهرا(س) حضور داشته بلکه با لگد هم  ضربه ای به بدن مطهر اون حضرت میزنه که باعث سقط جنین حضرت هم میشه.

حالا بریم سراغ اصل ماجرا و آتش زدن خانه ی حضرت زهرا(س) و نقش عمر بن خطاب(لعنة الله علیه) در آتش زدن این خانه ی مقس،در روایات اهل سنت:

«عمر بن خطاب به خانه علی آمد در حالى که گروهى از مهاجران در آنجا گرد آمده بودند. به آنان گفت: به خدا سوگند خانه را به آتش مى کشم؛ مگر اینکه براى بیعت بیرون بیایید. زبیر از خانه بیرون آمد درحالى که شمشیر کشیده بود، ناگهان پاى او لغزید و شمشیر از دستش افتاد، در این موقع دیگران هجوم آوردند و شمشیر را از دست او گرفتند.»(2)نوشته شده در تاریخ سه‌شنبه 12 فروردین‌ماه سال 1393 توسط مهدی

یوسفیکی از دوستام اومده بود خونه مون و گفت توی یه جلسه قرآن از استاد اونجا پرسیدم که « حضرت یوسف خوشگل تر بوده یا پیامبر؟» اونم گفته حالا بماند و بعدا هم جواب داده گفته:«یوسف زیباتر بوده»!

دوستم میگفت که من حرفشو قبول نکردم! منم به دوستم گفتم اگه کسی به منم چیزی رو بدون دلیل بگه قبول نمیکنم. و تو حق داری که قبول نکنی چون دلیلی برات نیاورده و اونم درست گفته اما در عین حال برات دلیل نیاورده!

دوستم گفت چطور اون درست گفته؟؟؟ مگه قرآن نگفته پیامبر اسلام خاتم النبیین یعنی آخرین پیامبرانه؟؟ خُب آخرین پیامبران یعنی کسی که دین اسلام رو آورده ودین اسلام مگه دین کامل نیست؟؟ پس چون دین اسلام دین کاملیه و پیامبر سالام هم پیامبر کاملیه پس باید از همه لحاظ کامل باشه و حتی از لحاظ زیبایی هم باید از بقیه پیامبران(حتی یوسف) بالاتر باشه!

 نوشته شده در تاریخ پنج‌شنبه 7 فروردین‌ماه سال 1393 توسط مهدی

مرغ و تخم مرغیه سوالی که شاید بارهای بار شنیده باشید اینه که :«آیا اول مرغ بوده یا تخم مرغ؟؟»

نظرات مختلفی در مورد اینکه اول مرغ بوده یا تخم مرغ، گفته شده!! بعضی ها گفتن اول مرغ بوده. بعضی های دیگه هم گفتن اول تخم مرغ بوده!البته جالب تر از همه اینه که برخی ها فقط ادعا کردن و مرغ رو بر تخم مرغ یا تخم مرغ رو بر مرغ مقدم دونستن ولی برای ادعای خودشون دلیل قانع کننده نداشتن و فقط به مقدم بودن تخم مرغ یا مرغ، کفایت کردن.

بعضی های دیگه هم خودشون رو راحت کردن و گفتن نمیدونیم یا اینکه گفتن که این سوال جواب نداره یا چیزایی از این دست.

بعضی ها گفتن :«دایره نقطه ی شروع نداره». منظورشون اینه که این مسئله یک سیکل و چرخه ست و معلوم نیست که کجای اون نقطه ی آغازین و شروع این دایره و چرخه ست و به قول اونها دایره نقطه ی شروع نداره.

خلاصه اگه مرغ اول بوده دلیلتون چیه و اصلا این مرغ از کجا اومده؟؟؟ و اگر اول تخم مرغ بوده دلیلتون چیه و این تخم مرغ از کجا اومده؟؟؟؟

باید خدمتتون عرض کنم که این سوال، سوال سختی نیست که بخواد آدم رو خیلی درگیر خودش کنه چون با نگاهی به قرآن و آیات نورانی اون میتونیم راحت به جواب این سوال دست پیدا کنیم.

 نوشته شده در تاریخ شنبه 2 فروردین‌ماه سال 1393 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | تهیه و طراحی : مهدی شعبان | :