X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

یه بنده خدایی که خیلی دوسش داشتم و اهل نماز و عبادت و دینداری بود، میگفت: «اون جوونایی که شلوار لی میپوشن در مقابل امام زمان(عج)، حیا ندارن که این کارو میکنن.»

یعنی منظورش این بود که اینها اگه حیاء داشتن در مقابل امام زمان که ناظر به اعمال اونهاست، حیاء میکردن و شلوار لی نمی پوشیدن.

این حرف این دوست دیندار اما جاهل من ، خیلی حرف احمقانه ای بود که از سر جهل و نادانی و شاید به نوعی تعصب و افراط نشأت میگیرفت.

اولش بگم خودم با این موافقم که شلوار جین نباشه اونم به خاطر اینکه خیلی اندام افراد رو بیرون میندازه و گاهاً تحریک کننده میشه! به همین خاطره که خودم شلوار پارچه ای رو ترجیح میدم. بگذریم و بریم سر جواب دادن به این دوست جاهل:

اولا: خیلی از بچه ها و جوونای ما هستن که شلوار جین می پوشن اما خیلی هم به خدا نزدیکن.

 

اصلا عاشق امام زمان هستن و شاید از من و خیلی های دیگه هم که ممکنه گاها ادعا داشته باشیم هم به امام زمان و بالاتر از اون به خدا نزدیکتر باشن و در پیشگاه خدا از جایگاه بالاتری برخوردار باشن.

دوم اینکه: خیلی از شهدای عزیز ما در دوران شاه و یا حتی بعد از اون ، شلوار جین پوش بودن اما بخاطر اخلاص و تربیت اسلامی ای که داشتن برای دفاع از دین و ناموس و ملت عزیز ایران به جبهه ها رفتن و جان شیرین خودشون رو تقدیم کردن!

چطور ما میتونیم ادعا کنیم که هرکی شلوار جین پوشید حیا نداره؟؟؟؟

این حرف، بسیار زشته و به نوعی تهمت بر ساحت برادران دینی محسوب میشه!

سوم اینکه الان چقدر جوونای با استعداد و دیندار داریم که توی زمینه های مختلف علمی و دینی در اوج قرار دارن و همین ها اهل نماز و مسجد هستن اما در عین حال شلوار جین هم می پوشن. حالا میتونیم بگیم اینها حیاء ندارن؟؟؟

هرگز چنین اراجیفی پذیرفته نیست!

خلاصه میخوام اینو بگم که این دوست جاهل و نادان، بخاطر اینکه خودش اهل نماز و مسجد بود و یه جورایی هم ادعا داشت که مومنه و یه چیزایی حالیش میشه اومده بود و این نظر رو داده بود غافل از اینکه هرچیزی رو نمیشه با عقل ناقص خودمون بسنجیم و باید همه ی جوانب اونو در نظر بگیریم و مهمتر از اون اینکه خداوند متعال همه ی بندگانش رو دوس داره و ملاک برتری رو در تقوا قرار داده و میگه:

« إِنَّ أَکْرَمَکُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقاکُم‏» حجرات-13  یعنی: «همانا گرامی ترین شما نزد خدا، باتقواترین شماست»!

خوب ملاک این تقوا چیه؟؟

اینه که خودتو از بدی ها نگه داری و حتی جایی که چیزی رو نمیدونی اونو نگی و به راحتی آب خوردن دیگران رو متهم نکنی!

یکی از نمونه های بارز این تندروی رو گروه های سلفی و تکفیری و وهابی انجام دادن و با جهنمی خوندن دیگران، فتوای قتل اونها(مخصوصا شیعیان) رو صادر کردن و اینجوری مسیر هلاکت و نابودی رو برای آخرت خودشون برگزیدن.


البته این دوست جاهل من که الان هم بخاطر همین افکار جاهلانه و افراطی ای که داشت ازش فاصله گرفتم و دیگه برام ارزشی سابق رو نداره، بعد از شنیدن برخی از دلایل من، دیگه جوابی ندشات و سکوت کرد و تسلیم شد.


اما اگه این حرف و عقیده ی خودش رو قبلا جاهای دیگه هم گفته باشه و باعث خراب کردن افکار دیگران شده باشه چی؟؟؟

خلاصه اینکه خواستم بگم همون ضربه ای که منافقان و کافران به اسلام میزنن، همون ضربه رو افراد تندرو و متعصب(و جاهل) به اسلام میزنن و گاها هم بدتر!


خلاصه اینکه ضربه ای که تندروها به دین میزنن همون ضربه ایه که کفار و منافقین به دین میزنن و گاها هم بدتر و شدیدتر.

راه تندروی همون راه وهابیت و گروه های تکفیریه و طالبانی هست.

حالا میخواد این راه رو این گروه ها برن یا من و تویی که ادعای تشیع داریم.

پس باید همیشه گوش به فرمان بزرگان دین بود و راه و رویه ای رو که این عزیزان رهنمون میکنن بپذیریم نه اینکه احساساتی رو که ممکنه گاها به ما غلبه پیدا کنه و مارو تحریک کنه.

مثلا وقتی آمریکا به عراق حمله کرد بعدش بعضی از سربازهای متجاوز بیگانه، به گنبد مطهر حضرت علی(ع) تیراندازی کردن. بعدش عده ای در داخل کشور میگفتن چرا مراجع تقلید حکم جهاد نمیدن تا دمار از روزگار آمریکا در بیاریم؟؟؟

اما ماجرا به این سادگی نبود و این حرف شاید از روی احساسات زده میشد!

چون چند تا آجر حرم و گنبد رو میشه دوباره ساخت اما اگه آمریکا عراق رو رها میکرد و با ایران اسلامی که مرکز اصلی شیعیان جهان هست وارد جنگ میشد و خون هزاران بیگناه بخاطر چند دونه آجر ریخته میشد اونوقت چه کسی میتونست جوابگو باشه؟؟؟


اما تدبیر و دور اندیشی بزرگان دین مانع از این مسائل شد و این عزیزان تحت تاثیر احساسات و غیره قرار نگرفتن.

اینجاست که ما هم باید همینطور باشیم و احساسی و افراطی عمل نکنیم و این عزیزان رو الگو قرار بدیم.

پس بهترین راه همون راه علی(ع) که صراط مستقیمه و مسیر میانه روی.


والسلام علی من اتبع الهدینوشته شده در تاریخ چهارشنبه 16 بهمن‌ماه سال 1392 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | تهیه و طراحی : مهدی شعبان | :