X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

حضرت موسی(ع)سوال:آیا حضرت موسی(ع) اعلم بود یا حضرت خضر(ع)؟ اگر بگیم که حضرت موسی(ع) اعلم بود اونوقت باید به این سوال هم جواب بدیم که اگه موسی،اعلم بود پس چرا علت کارهای حضرت خضر، رو نمیدونست؟ کارهایی مثل کشتن یک پسر بچه،خراب کردن کشتی مساکین،و بازسازی دیواری رو در یکی از روستاها!!!!!

اگر بگیم حضرت خضر نسبت به حضرت موسی علمش بیشتر بود و اعلم بود اونوقت باید به این سوال جواب بدیم که اگه حضرت خضر اعلم بوده پس چرا موسی که علمش کمتر بوده ،شده پیامبر اولوالعزم اما حضرت خضر که علمش بیشتر بوده ،نشده پیامبر اولوالعزم؟

آیا بین دونفر انسان کامل(مثل خضر و موسی) این عدالته که اونی که علمش کمتره بشه پیامبر اولوالعزم و اون دیگری که علمش بیشتره نشه پیامبر اولوالعزم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

قبل از اینکه ادامه مطلب و جواب رو بخونید ابتدا کمی فکر کنید و ببینید که خودتون چی فکر میکنید و عقل خودتون چی میگه بعد ادامه مطلب رو بخونید!

پاسخ مهیمن:

موسی(ع) مامور به تشریع(شرع و احکام شریعی) بود و برای هدایت بنی اسرائیل باید احاکمی رو می آورد و از مردم هم میخواست که این احاکم رو موبه مو اجرا کنن و از این احکام تخلف نکنن.

اما خضر(ع) مامور به تکوین(وجود و شاکله و امورات مخفی مربوط به وجود هر چیز) بود و میتونست به اذن خدا در وجود(تکوین) هر انسانی یا شیء، دخل و تصرف کنه و این هم ناشی از علم خداوند و اجازه خداوند میشد.

نتیجه اینکه حضرت خضر در امر تکوین نسبت به موسی(ع)، عالم تر و داناتر بود اما موسی(ع) که مامور به تشریع بود،در احکام و تشریع از خضر(ع) بالاتر ،عالم تر و داناتر بود!


به همین خاطر هم،چون مردم مامور به اجرای احکام تشریعی و درخواست های الهی در غالب احکام دینی بودند پس موسی(ع) بعنوان رهر و پیامبر اونها منصوب شد چون در تشریع هم از خضر عالم تر بود و هم اینکه وظیفه و تکلیف مردم هم عمل به تشریع بود.


اما خضر(ع) چون در تکوین،از موسی عالم تر بود،مامور به تکوین بود و کارهایی میکرد که موسی(ع) از علت اونها بی خبر بود و شگفت زده میشد.والسلام علی من اتبع الهدی


شمر بن ذی الجوشن بی گناه است چون ...

پدر ابراهیم(ع) کیه؟

شبهه ای بزرگ در عصمت پیامبر(ص)

ذو القرنین یا همان کوروش کبیر ایرانیان؟؟!!

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 7 بهمن‌ماه سال 1392 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | تهیه و طراحی : مهدی شعبان | :