X
تبلیغات
زولا

امام حسین(ع)این داستان رو میگم چون میدونم خیلی ها اینو شنیدن و خیلی ها هم این داستان رو برای دیگران گفتن اما غافل از اینکه این ماجرا منبع معتبری نداری و اصلا موثق نیست و بهتره برای بالا بردن دیگران به عظمت هایی که اونا دارن متمسک بشیم نه به داستان های جعلی و غیر معتبر.

خلاصه داستان اینه که در کتاب الامامه والسیاسه، ابن قتیبه دینوری (276هق)، اینجور اومده:«یزید بن معاویه در گفتگویی که با پدرش(معاویه)داشت،میگه من هنگامى که کمال ادب و زیبائى و حسن سیرت و صورت دختر اسحاق (ارینب) را  مى شنیدم ، در دل خود خاطر خواه و علاقه مند و عاشق او شده بودم ، و کوچک‌ترین احتمالى نمی‌دادم که از جانب شما مسامحه و سستى و تأخیرى در اختیار و خواستگاری از او رخ بدهد، ولى شما به کلى غفلت ورزیدید، به حدى که او را از جاى دیگر خواستگاری کرده ، و به عقد (پسر عمویش) عبدالله بن سلام در آمد.
من از این پیش آمد بی‌نهایت متأثر شده و آسایش و طمأنینه خاطر و آرامش را از من سلب نموده ، و با حالت اضطراب و ناراحتى و تشویش به سر می‌برم .محبت و عشق و علاقه ارینب رفته رفته در قلب من بیشتر شده ، و صبر و استقامت را از دلم ربوده است .نوشته شده در تاریخ شنبه 30 آذر‌ماه سال 1392 توسط مهدی

عایشهعایشه دختر ابوبکر بن ابی قحافه و یکی از همسران پیامبر اسلام است.

اما در منابع مختلف تاریخی از شیطنت ها و کینه توزی های عایشه حرف های زیادی زده شده اما نکته ای که خلی مهمه اینه که شاید تا به حال در مورد سرنوشت عایشه و اینکه چطوری از دنیا رفته،حرف زده نشده و یا اینکه زیاد چیزی نشنیده باشید.

عایشه،بعد از رحلت پیامبراکرم(ص) و با همراهی طلحه و زبیر ،جنگ جمل رو بر علیه حضرت علی(ع) به راه انداخت که در این جنگ هزاران نفر از مسلمانان کشته شدند و با شکست لشکر عایشه و پیروزی حضرت علی(ع)،این جنگ خاتمه پیدا کرد. حتی از قول ابن ابی الحدید که از علمای مشهور اهل سنت هست اینطور نقل شده که:«اگر خلیفه ی دوم(عمر بن خطاب) جای علی(ع) بود،عایشه رو قطعه قطعه میکرد.»

اما بعد از پایان این جنگ،حضرت علی(ع)،عایشه رو با احترام به مدینه برگردوند.

درباره عایشه در کتاب «ینابیع المودةلذوی القربی» که اثر الشیخ سلیمان بن ابراهیم القندوزیاز علمای اهل سنت هست این حدیث از عایشه اومده که :

«عائشة رفعته: إن الله قد عهد إلی: أن من خرج على علی فهو کافر فی النار (وأجده بالنار). قیل: لم خرجت علیه؟ قالت: أنا نسیت هذا الحدیث یوم الجمل حتى ذکرته بالبصرة، وأنا أستغفر الله. »


عایشه از رسول اکرم روایت میکنه که رسول خدا فرمودند: «همانا خداوند بر من عهد کرده است که هرکس که بر علیه علی(ع) قیام کند کافر است و در آتش(جهنم) است.

گفته شد(از عایشه پرسیده شد): پس چرا بر علیه علی(ع) در جنگ جمل وارد جنگ شدی؟

عائشه جواب داد: من این حدیث را رو جمل فراموش کردم تا اینکه در بصره آنرا به یاد آوردم و از خدا طلب آمرزش کردم.»

ینابیع المودةلذوی القربی-جلد : 2  صفحه275

 نوشته شده در تاریخ پنج‌شنبه 28 آذر‌ماه سال 1392 توسط مهدی

حضرت مریم (س)توی قرآن مستقیماً اشاره ای به این مطلب شده که حضرت مریم(س) ،سرور زنان جهانیان هست!

قرآن میگه: « وَ إِذْ قالَتِ الْمَلائِکَةُ یا مَرْیَمُ إِنَّ اللَّهَ اصْطَفاکِ وَ طَهَّرَکِ وَ اصْطَفاکِ عَلى‏ نِساءِ الْعالَمین‏» آل عمران-42
یعنی:«و هنگامیکه فرشتگان به مریم گفتند ای مریم همانا خداوند تورا برگزید و پاکت کرد و تو را بر زنان جهان برگزید.»

خُب این آیه نشون میده که حضرت مریم بر زنان جهانیان برتری داره! اما بر زنان تمام دنیا یا زنان عصر خودش؟؟؟؟

شیعیان قائل به این مطلب هستن که حضرت مریم،فقط سرور زنان جهان در عصر و زمان خودش هست و حضرت زهرا(س)،سرور تمام زنان جهان از اول خلقت تا آخر خلقت هست و بر همه ی اونها برتری داره!!!

یه عده ی دیگه هم هستن که اصلا چنین ادعایی رو قبول ندارن!  این ادعای شیعه تنها وقتی پذیرفتنی هست که دلیلی از قرآن و یا از روایات برای اون داشته باشیم در غیر اینصورت تنها حضرت مریم(س) هست که بر تمام زنان عالم از ازل تا ابد برتری داره!!!

 نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 27 آذر‌ماه سال 1392 توسط مهدی

گناهخداوند تبارک و تعالی در قرآن میفرماید:«وَ لَوْ یُؤَاخِذُ اللَّهُ النَّاسَ بِظُلْمِهِم مَّا تَرَکَ عَلَیهَْا مِن دَابَّةٍ وَ لَاکِن یُؤَخِّرُهُمْ إِلىَ أَجَلٍ مُّسَمًّى‏» نحل-61 یعنی:«و اگه خدا میخواست که مردم رو بخاطر ظلمشون(و ستمهایی که مرتکب میشن) مجازات کنه،بر روی زمین جنبنده ای باقی نمی موند ولی خداوند عذاب اونها رو تا زمان معین به تاخیر می ندازه.»

این آیه نشون میده که خداوند تبارک و تعالی در مقابل گناه و ستم کاری بندگانش ،چقدر صبور و چقدر با اونها مدارا میکنه.(اصلا دوست داشتم این پست رو درباره صبر خدا و تحمل اون در مقابل تموم بدی هام بنویسم تا یه جورایی در حق خدا و در مورد این لطفی که در حقم کرده و بر گناهان من صبر کرده ارادت خودمو نشون بدم و به قول معروف در حق خدا کاری کرده باشم).

اما اینکه گفته اگه خدا میخواست مردم رو مجازات کنه بر روی زمین جنبنده ای باقی نمی موند جای بحث و تفسیر داره!!! ممکنه گفته بشه که چون صحبت از جنبنده کرده پس ممکنه برخی از اعمالی که مثلا برخی حیوانات در حق همدیگه انجام میدن هم میتونه ظلم بر همنوع حساب بشه و لذا اونها هم درخور مجازات اند.مثلا وقتیکه دوتا مرغ دارن دونه بر می دارن و یکدفعه یکیشون با نوک میزنه توی کله اون یکی و نمیذاره اون دونه بخوره این نشون از اختیار و ظلم یکی بر دیگریست.نوشته شده در تاریخ دوشنبه 25 آذر‌ماه سال 1392 توسط مهدی

سیگارسیگار بعنوان یکی از پرمصرفترین مواد دخانیاتی جهان ،مورد استفاده قرار میگیرد. 

اما علماء اسلام درباره سیگار نظرات متفاوتی دارند. مثلا برخی استفاده از سیگار را بلا اشکال و بلا مانع می دانند و برخی دیگر مثل آیت الله مکارم شیرازی آن را حرام میدانند. 


اما از هرچه بگذریم سخن ذات اقدس اله خوش تر است.باید نگاه به قران بیندازیم و ببینیم نظر قرآن درباره سیگار چیست؟ 

قرآن کریم میفرماید:
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 24 آذر‌ماه سال 1392 توسط مهدی

اول یه داستان خدمتتون عرض کنم که واقعیه: 

یه حدیث از پیامبر(ص) خوندم که الان یادم نیست از چه کتابی و چه منبعی بود ولی مضمونش این بود که « هرکی زنا کنه شش عقوبت و کیفر اونو در بر میگیره سه عقوبت در دنیا و سه عقوبت در آخرت. اما 3 عقوبت دنیا اینکه 1- عمرش کم میشه 2- روزیش کم میشه 3- نور چهره ش کم میشه ...» 

یه دوستی داشتم به اسم "الف"که تک پسر بود؛با چشمای خوشگل سبز و صورت سفید ،با پیکان تمیزی که باباش براش خریده بود و زیر پاش بود.اما یه ایراد داشت اهل رابطه با دخترای مردم بود.هرچی تو گوشش میخوندم میگفتم بیا بریم مسجد زیاد تاثیری نداشت البته گاه گداری هم مسجد می اومد اما با جنس مخالف رابطه داشت.خلاصه در نهی اون از این روابطش، از اون اصرار بود و از من انکار. 

تا یه روز یه خبر عجیب همه محل رو شُکّه کرد:نوشته شده در تاریخ شنبه 23 آذر‌ماه سال 1392 توسط مهدی

وای چی میکشیم از دست این وهابیت گمراه و نادان که با عقاید افراطی خودشون درصدد هستن تا نور اسلام رو به اسم اسلام خاموش کنن!

جدیدا یکی از اونها(آقای ملازده) که خودشو عالم و کارشناس هم میدونه اومده و گفته که اسارت اهل بیت در کربلا یه افسانه س! تازه جالب اینه که برای این حرفش دلیل آورده اونم دلیل قرآنی و گفته که این اسارت اهل بیت در کربلا افسانه س چون قرآن خطاب به مسلمون ها میگه:«کُنْتُمْ خَیْرَ أُمَّةٍ أُخْرِجَتْ لِلنَّاس‏» آل عمران-110

یعنی:«شما بهترین امتی بودید(هستید) که برای مرادم ظاهر شدید.»

این کارشناس مغرض وهابی میگه که چطور ممکنه که امت رسول خدا که بهترین امت ها هستن ،بیآن و اهل بیت رسول خدا رو به اسارت ببرن؟؟؟ میگه پس بنابراین واقعه ی اسارت اهل بیت در کربلا،افسانه ست!

در جواب باید بگم که:نوشته شده در تاریخ پنج‌شنبه 21 آذر‌ماه سال 1392 توسط مهدی

یکی از کارشناسان شبکه ماهواره ای «نور» که از شبکه های ماهواره ای وهابیت هست و برای کوبیدن و زیر سوال بردن تشیع و باطل معرفی کردن اون راه اندازی شده، شبهه ای رو مطرح کرد که میخوام امروز جوابشو بدم چون ممکنه این شبهه، سوال خیلی از ماها هم باشه. این کارشناس به خیال خودش با این سوال تشیع رو زیر سوال برده. اون میگهاین را خودتان میدانید هر امامی علم تمام ائمه قبلی را دارد علمشان کامل است، کم و زیاد نمی شود اما می بینیم، مذهب جعفری می گویند! چرا مذهب جعفری می گویند؟ چرا مذهب را به امام دوازدهم نسبت نمی دهند در احکام و فروع؟»

منم میگم راستی چرا ما امام صادق(ع) رو بعنوان رییس مذهب جعفری معرفی میکنیم؟مگه قبل از امام صادق(ع) بزرگوارانی چون امام علی(ع)،امام حسین(ع) و... سرپرستی و رهبری شیعیان رو بر عهده نداشتن،پس چرا ما امام صادق(ع) رو بعنوان رییس مذهب جعفری معرفی میکنیم؟؟

اگه میخواهید جواب رو متوجه بشید به بقیه ی عرایضم خوب دقت کنید تا متوجه بشید:نوشته شده در تاریخ شنبه 16 آذر‌ماه سال 1392 توسط مهدی

جهنمامروز میخوام یه صحنه هایی از جهنم رو از منظر قرآن معرفی کنم. 

وصف جهنم:

 اینقدر افراد زیادی وارد جهنم میشن که به جهنم گفته میشه:آیا پر شدی؟ جهنم در جواب میگه:آیا باز هم افرا جهنمی ای هستند که درون من قرار بگیرن و عذاب بشن؟؟ 

«یَوْمَ نَقُولُ لِجَهَنَّمَ هَلِ امْتَلَأْتِ وَ تَقُولُ هَلْ مِنْ مَزیدٍ» ق-30

گویا جهنم در انتظار اهل خودش نشسته و منتظره که به قول قرآن ،"اصحاب النار"که در واقع هیزم ها و شعله ور کنندگان آتش جهنم هستند زود تر به جهنم برسن:«إِنَّ جَهَنَّمَ کانَتْ مِرْصاداً »نباء-21  

 

هرچی هرکی قلدر هم باشه و در مقابل خدا بایسته بالاخره جایگاهش جهنمه . بعدش هم قرن ها در جهنم می مونه.توی دنیا از نظر ما،قرن مدت زمانی معادل 100 ساله،حالا توی آخرت حساب کنید هر قرن چقدر میشه.«لِّلطَّاغِینَ مََابًا*لَّبِثِینَ فِیهَا أَحْقَابًا»نباء-22و23 

غذای جهنمیان:نوشته شده در تاریخ جمعه 15 آذر‌ماه سال 1392 توسط مهدی

نماز شبخداوند متعال راه های زیادی رو توی قرآن برای افزایش روزی انسان بیان کرده و هر جا که ممکنه یه مشکلی برای انسان پیش بیاد، خدا توی قرآن راه حل اون مشکل و هم گفته. اگه کسی پول بخواد خدا راهش رو توی قرآن گفته. اگه کسی زن بخواد خدا راهش رو گفته و حتی اگه کسی زیبایی ظاهری بخواد خدا بازم راه رسیدن به اون رو توی قرآن گفته.

اما امروز میخوام درباره ی چیزی حرف بزنم که کلی فایده و منفعت رو همه با هم یکجا داره!   اونم چیزی نیست به جز «نماز شب»!

خدای خوب و مهربونمون توی قرآن خطاب به پیامبرش میگه: «وَ مِنَ اللَّیْلِ فَتَهَجَّدْ بِهِ نافِلَةً لَکَ عَسى‏ أَنْ یَبْعَثَکَ رَبُّکَ مَقاماً مَحْمُوداً» اسراء-79

یعنی: «و از شب، بخشی از آنرا(برای عبادت من)شب زنده داری کن.(این عبادتِ) اضافه ای است برای تو. امید است که پروردگارت (بخاطر این عبادت) تو را به مقامی ستوده نائل کند.»

این آیه خطاب به پیامبر اکرم(ص) هست اما شامل حال ما هم میشه اما با این تفاوت که نماز شب بر پیامبر اسلام واجب بود اما برای ما مستحب موکد هست و بر ما واجب نیست.

نماز شب تاثیر فوق العاده ای در زندگی انسان میذاره!

- نماز شب باعث میشه که انسان پیش بقیه ی مردم عزیز بشه و خداوند به واسطه ی نماز شب به انسان عزت میده.(عَسى‏ أَنْ یَبْعَثَکَ رَبُّکَ مَقاماً مَحْمُوداً)

- نماز شب باعث میشه که روزی انسان وسعت پیدا کنه. شاید هم علت این باشه که کسی که نماز شب میخونه چون هفتاد مرتبه از خداوند متعال طلب استغفار میکنه خداوند به خاطر این استغفارش روزی اونو زیاد میکنه.

 نوشته شده در تاریخ سه‌شنبه 12 آذر‌ماه سال 1392 توسط مهدی

حیواناتاین بحث رو در دو بخش پیگیری میکنم:

1-حیوانات در دنیا:

قرآن میگه:«وَ ما مِنْ دَابَّةٍ فِی الْأَرْضِ وَ لا طائِرٍ یَطیرُ بِجَناحَیْهِ إِلاَّ أُمَمٌ أَمْثالُکُم» انعام-38

یعنی:«هیچ جنبنده ای در زمین و پرنده ای که با بالهاش پرواز میکنه(در آسمان)،نیست،مگر اینکه امت هایی هستن مثل شما.»

این آیه نشون میده که حیوانات هم مثل انسانها دارای یک سری روابط اجتماعی و عاطفی و ...هم هستند.(البته این در حیوونات مختلف،فرق میکنه).

قرآن در آیه 22 و 23 سوره نمل درباره هدهد که همون دارکوب خودمونه، و گفتگوی اون با حضرت سلیمان نقل قول میکنه. و یا در آیه 18 نمل درمورد یه مورچه حرف میزنه که با بقیه مورچه ها صحبت میکنه و میگه:«قالَتْ نَمْلَةٌ یا أَیُّهَا النَّمْلُ ادْخُلُوا مَساکِنَکُم‏...» یعنی:«مورچه ای گفت: ای مورچه ها،به خانه هایتان داخل بشیدکه مبادا سلیمان و لشکریانش درحالیکه نمیدونن(متوجه نیستند)شما رو لگدمال کنن.». پس از این دو آیه معلوم میشه که حیوونات قادر به صحبت کردن و برقراری ارتباط با هم و با زبان خاص خودشون هستند و حرف میزنن.

2-حیوانات در آخرت:نوشته شده در تاریخ سه‌شنبه 12 آذر‌ماه سال 1392 توسط مهدی

صاحب الزمانسوال:یکی از سوالاتی که ممکنه تا حالا به ذهن شما هم رسیده باشه اینه که آیا امام زمان(ع) ازدواج کرده و زن و بچه داره یا نه؟

اگه ازدواج کرده و زن و بچه داره آیا این زن و بچه ش میدونن که ایشون امام زمانه؟

پاسخ مهیمن:

در این مورد دو نظریه وجود داره! ابتدا دو نظریه رو خدمتتون عرض میکنم و در آخر هم نتیجه گیری میکنم.پس به دقت به دو نظریه گوش کنید تا خوب مطلب رو متوجه بشید.

نظریه اول:

نظریه اول میگه که ازدواج،سنتی هست که در اسلام خیلی به اون تاکید شده و حتی پیامبر اکرم(ص) فرمودند که«ازدواج سنت من است و هرکس از سنت من روی بگرداند،از من نیست». پس با توجه به اینکه در اسلام ،ازدواج مستحب موکد هست و به اون سفارش شده و از طرفی هم سنت نبویه، چه کسی شایسته تر از امام زمان(ع) وجود داره که این سنت رو انجام بده؟

پس به احتمال قوی،امام زمان ازدواج کرده و ممکنه فرزند یا فرزندانیس هم داشته باشه! در اینصورت ممکنه که این زن و فرزند حضرت ایشون رو بشناسن و به دلایل مختلف رازداری پیشه کنن یا اینکه حضرت رو نشناسن و ندونن که ایشون امام زمان هست.نوشته شده در تاریخ دوشنبه 11 آذر‌ماه سال 1392 توسط مهدی

این جمله رو شاید خیلی شنیدید که:«تقلید کار میمونه و میمون هم جزء حیوونه؛ پس ما برای اعمال عبادیمون نیاز به تقلید کردن نداریم و قرآن برای ما بسه.!!!! »

امروز میخوام چرت بودن و یا حداقل بی منطق بودن این کلام رو ثابت کنم. 

متاسفانه یکی از اولین کسانیکه بعداز پیامبر اکرم(ص) مانع از نشر روایات ایشون شد، عمر بن خطاب بود که گفت: «حسبنا کتاب الله» یعنی اینکه کتاب خدا برای ما بس است و ما نیازی به روایات نداریم چون ممکنه در روایات خللی وارد بشه و یا برخی از روایات به دروغ به پیامبر نسبت داده بشن.اون با این کار مانع از نشر احادیث نبوی شد تا با دورکردن مردم از این احادیث،اهداف شوم خودشو پیگیری کنه.اما جالب اینه که امروز بعضی از افراد جامعه ما هم همین حرف رو میزنن اما به شیوه ای دیگه و میگن که «چرا ما باید از یک مجتهد و مرجع تقلید در امورات دینیمون تقلید کنیم؟؟؟؟  تقلید کار میمونه!!!»اما قرآن بخوبی جواب این افراد رو میده. در زیر با دو دلیل،یکی عقلی و دیگری قرآنی به لزوم تقلید از متخصص آن می پردازم.نوشته شده در تاریخ دوشنبه 11 آذر‌ماه سال 1392 توسط مهدی

سقوط در عشقلطفا این پست رو تا آخرش بخونید؛ضرر نمیکنید.

یه شب با یکی از دوستان داشتم توی یکی از پیاده روهای یکی از خیابونها راه میرفتم که یکدفعه یه پسر جوون اومد و جلو و درخواست مبلغی پول کرد و گفت:«میخوام دارو بخرم». راستشو بخواید،منم اولش فکر کردم شاید این جوون معتاد باشه و یا واقعا نیازمند نباشه و به همین خاطر به راهمون ادامه دادیم و بهش کمک نکردم.

در بین راه یکدفعه با خودم گفتم اگه واقعا محتاج باشه چی؟  دست کردم توی جیبم و یه پول مختصری درآوردم و به دوستم دادم و گفتم:«برو و این پول رو بده به اون پسر». دوستم هم رفت و این کار رو کرد. بعدش اون جوون اومد پیش ما و با ما توی مسیرمون هم قدم شد.

این پسر شروع به درد دل کرد و دستش رو توی جیبش کرد و یه دسته پول درآورد و گفت:«من گدا نیستم.اینهمه هم پول دارم. اما میدونید که چرا دارم از دیگران درخواست پول میکنم؟؟»

بدون اینکه اجازه بده ما حرفی بزنیم خودش دوباره گفت:«من عاشق یه دختری شدم که دختره اهل کرج بود.اما پدرو مادرم پاشونو کرده بودن توی یه کفش که الا و بلا باید با دختر عموت ازدواج کنی.»نوشته شده در تاریخ پنج‌شنبه 7 آذر‌ماه سال 1392 توسط مهدی

جناولا خود کلمه«جن»در اصل از کلمه«جَنَّ» به معنای پنهان شد گرفته شده! و به همین خاطر هم که جن موجوی نامرئی و پنهانی هست به اون جن گفته میشه.

اصولا بدن اجنه به قدری لطیف خلق شده که اصلا دیده نمیشن! قرآن میگه شیطان(ابلیس) از اجنه بوده:«وَ إِذْ قُلْنا لِلْمَلائِکَةِ اسْجُدُوا لِآدَمَ فَسَجَدُوا إِلاَّ إِبْلیسَ کانَ مِنَ الْجِن‏» کهف-50

یعنی:«وهنگامیکه به فرشتگان گفتیم که به آدم سجده کنید پس سجده کردند بجز ابلیس که از(نسل)جن بود.»

اجنه از طول عمر بسیار زیادی برخوردار هستن و توی دنیا زیاد عمر میکنن بطوری که علامه طباطبایی در مورد اونها میگه که اجنه ای که در زمان عید غدیر خم،بودند و اون واقعه رو دیدن،الان هم زنده هستند و لذا به همین خاطر در بین اجنه(اجنه ی مسلمان) ،جن سنی مذهب وجود نداره و همه ی اونها شیعه هستن!

از طرف دیگه انسان ها حق برقرار کردن ارتباط با اجنه رو ندارن. اگه کسی با اجنه ارتباط برقرار کنه دچار جنون و دیوانگی میشه که در اصطلاح عامیانه مردم بهش میگن:«جن زده شده!»

اتفاقا قرآن در این باره میگه:«الَّذینَ یَأْکُلُونَ الرِّبا لا یَقُومُونَ إِلاَّ کَما یَقُومُ الَّذی یَتَخَبَّطُهُ الشَّیْطانُ مِنَ الْمَس‏» بقره-275

یعنی:«کسانى که ربا می‏خورند، (در قیامت) برنمی ‏خیزند مگر مانند کسى که بر اثر تماسّ شیطان، دیوانه شده (و نمی ‏تواند تعادل خود را حفظ کند گاهى زمین می ‏خورد، گاهى بپا میخیزد).»نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 6 آذر‌ماه سال 1392 توسط مهدی
   1      2    >>

 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | تهیه و طراحی : مهدی شعبان | :