حورالعیناحتمالا بارها و بارها درمورد حورالعین وزنان بهشتی مطالبی رو شنیدید.اما بعضی ها سوال میکنن که اگه حورالعین ها برای مردها باشه، پس زنان بهشتی چی؟؟

اگه مردان بهشتی از حورالعین در بهشت بهره مند بشن،تکلیف زنانشون چی میشه؟

زنان بهشتی چطور میخوان از حورالعین ها بهره مند بشن؟؟؟

آیا مردان بهشتی در بهشت با همسران دنیایی خودشون که اونها هم وارد بهشت شدن میتونن ازدواج کنن یا در کنار هم باشن؟؟

قبل از جواب دادن به این سوالات چند آیه از قرآن براتون بگم بعد بریم سراغ بحث شیرین حورالعین:

« وَ حُورٌ عِینٌ* کَأَمْثالِ اللُّؤْلُؤِ الْمَکْنُونِ*جَزاءً بِما کانُوا یَعْمَلُونَ*»سوره واقعه آیات22تا24

یعنی:«و حورالعین* همانند مروارید در صدف اند*(این برای بهشتیان) پاداشی است بخاطر آنچه (در دنیا)انجام می دادند.»

در این آیات از حورالعین سخن به میون اومده و میگه که این حورالعین ها برای اهل بهشته. حالا این اهل بهشت هم مردها رو شامل میشه و هم زنان رو. خوب! حالا باید ببینیم چطور زنان بهشتی از حورالعین ها بهره مند میشن.نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 20 شهریور‌ماه سال 1392 توسط مهدی

یکی از پادشاهان هندوستان احوال امام صادق(ع) رو شنیده بود و محبت امام صادق(ع) در دلش افتاده بود و این محبت زیاد تر می شد. روزی کنیزی بسیار زیبا رو به همراه یه سری هدایای دیگه رو به همراه یه فرد معتمد برای امام صادق(ع) ارسال کرد. وقتی فرستاده ی پادشاه هند به درب منزل امام صادق(ع) میرسه و اجازه ی ورود میخواد بهش اجازه ورود داده نمیشه! هرچقدر که تقلا میکنه موفق نمیشه به محضر مبارک امام صادق(ع) شرفیاب بشه!

خلاصه فردی رو که ظاهرا از یاران یا دوستان حضرت صادق(ع) بوده رو واسطه میکنه و موفق میشه به محضر حضرت صادق(ع) برسه.بعد خطاب به امام صادق(ع) میگه:«من از راه دوری اومدم و نامه ای سر به مهر هم از طرف پادشاه هند برای شما آوردم ولی مدتهاست بر درب منزل شما الاف شدم. آیا رفتار اولاد انبیاء اینجوره؟؟؟»

امام صادق(ع) سرش رو به زیر انداخت و بعد از لحظه ای گفت:«البته به زودی متوجه میشی!»
نوشته شده در تاریخ جمعه 8 شهریور‌ماه سال 1392 توسط مهدی

امام صادق (ع)سوال:ممکنه این سوال برای شما پیش اومده باشه که چرا به امام صادق(ع) پیشوای مذهب جعفری میگن؟؟مگه امام صادق(ع) از امامان بزرگوار شیعه نیست، پس چرا برای اون مذهب جعفری رو قائل شدن؟؟؟

اصلا مذهب جعفری چیه؟؟ آیا مذهب تشیع با مذهب جعفری تفاوت داره؟؟؟

پاسخ مهیمن:

در دوران امام صادق (ع) مقارن بود با انتقال قدرت از بنی امیه به عباسیان.   عباسیان در ابتدا میخواستن تا امام صادق(ع) رو با خودشون همراه کنن ، به همین خاطر در ابتدا خودشون رو به امام صادق(ع) نزدیک میکردن اما بعد از اینکه امام صادق(ع) با اونها همراهی نکرد و حکومت بنی امیه منقرض شد و عباسیان بر سر کار اومدن، عباسیان ماهیت اصلی خودشون رو نشون دادن و چون امام صادق(ع) رو بعنوان مانعی بر سر اهداف دنیاپرستانه ی خودشون میدیدن، به مخالفت با امام صادق و مذهب تشیع پرداختن و راه رو برای اهل سنت هموار کردن به حدی که هرکسی در گوشه و کناری برای خودش داعیه ی علم و دانش به راه انداخته بود از ظرف دیگه شرایط خیلی خوبی در لابلای این آزادی ها برای امام صادق(ع) بوجود اومده بود تا بتونه به تدریس منابع ناب اسلامی و شیعی بپردازه.

 نوشته شده در تاریخ پنج‌شنبه 7 شهریور‌ماه سال 1392 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | تهیه و طراحی : مهدی شعبان | :