X
تبلیغات
زولا

سربازان اسرائیلیتو ی قرآن یه آیه وجود داره که با استناد به اون این برداشت رو میشه داشت که سرزمین فلسطین از سالهای پیش به بنی اسرائیل وعده داده شده و این سرزمین متعلق به اونهاست.

ماجرا از این قراره که سرزمین فلسطین در دوران حضرت موسی(ع) در دست مشرکین بود و خداوند از طریق حضرت موسی(ع) به بنی اسرائیل دستور داد که برن و بجنگن و سرزمین فلسطین رو از دست مشرکینی که توی اون بودن بیرون بیارن و خودشون توی اون مستقر بشن و این سرزمین مال اونها بشه.

اما اونها با لحنی توهین آمیز به حضرت موسی میگن که :«قالُوا یا مُوسى‏ إِنَّا لَنْ نَدْخُلَها أَبَداً ما دامُوا فیها فَاذْهَبْ أَنْتَ وَ رَبُّکَ فَقاتِلا إِنَّا هاهُنا قاعِدُونَ» مائده-  24    یعنی: «گفتند ای موسی ما ، مادامی که (مشرکین) در این سرزمین هستند ،داخل این سرزمین نمیشویم. پس تو و پروردگارت بروید و (با آنها) بجنگید ما اینجا می نشینیم.»

قرآن کریم در آیه 26 مائده و بعد از نافرمانی یهودیان(بنی اسرائیل) برای ورود به سرزمین فلسطین اونها رو مورد توبیخ و مجازات قرار میده و میگه: «قالَ فَإِنَّها مُحَرَّمَةٌ عَلَیْهِمْ أَرْبَعینَ سَنَةً یَتیهُونَ فِی الْأَرْضِ» مائده-26

یعنی : «(خداوند) فرمود: پس این سرزمین بر آنها 40 سال حرام است و در زمین سرگردان میشوند.»

اینجا این سوال مطرح میشه که اگه اونها 40 سال باید مجازات بشن و در زمین سرگردان بشن، این موعد الان تموم شده و اونها میتونن به سرزمینشون که فلسطین هست برگردن چون چهل سال سرگردانی و مجازاتشون تموم شده و سرزمین فلسطین همون سرزمینی هست که به اونها وعده داده شده!!!!

 نوشته شده در تاریخ سه‌شنبه 22 مرداد‌ماه سال 1392 توسط مهدی

ماه رمضون تموم شد و عید فطرت هم اومد و رفت.

هر سال روز اول شوال که مصادف با عید فطره برای من خیلی روز ناراحت کننده ایه! اصلا دست خودم نیست و خود به خود به خاطر اینکه ماه رمضون تموم شده کلی ناراحت میشم.

بعضی وقتا با خودم فکر میکنم اینایی که روزه نمیگیرن چه حس و حالی دارن و چه جوری فکر میکنن که اصلا روزه نمیگیرن و خیلی راحت با مسئله ی روزه خواری کنار میآن و خودشون رو قانع میکنن.

خدا رو هزاران مرتبه شکر میکنم که این توفیق رو به من عنایت کرده که یه اینجور حس و حالی داشته باشم وگرنه منم دست کمی از دیگران نداشتم و شاید الان یه روزه خوار تمام عیار بودم.

اما خدا هرکی رو که بخواد بهش توفیق و سعادت میمهونی و روزه داری برای خودش رو بهش عطا میکنه.

ان شاء الله که سال بعد هم توفیق داشته باشیم که در مهمونی خدا شرکت کنیم.


والسلام علی من اتبع الهدینوشته شده در تاریخ دوشنبه 21 مرداد‌ماه سال 1392 توسط مهدی

روزه خواری در ماه رمضاناین روزای پایانی ماه رمضونه که دارم این پست رو مینویسم. اما یه چیزایی این اواخر دیدم که به دیندار بودن مردم خودمون شک کردم. البته نمیخوام بگم که دیندار نیستن.!!! نه اصلا اینو نمیخوام بگم چون ایمان درجه و مرتبه ای داره. اما نمیدونم این ماه با این همه برکت و عظمت چه بدی ای در حق یه عده انجام داده که اینقدر زود دوست دارن این ماه بره.

نمیدونم این چه ایمانیه که بعضی ها دارن اما علنی در ماه مبارک رمضون روزه خواری میکنن و اصلا از این کار ابائی ندارن.

امروز سوار تاکسی شده بودم و یکی داشت میگفت: « تقویم گفته پنجشنبه عیده و بعد اینا میگن که جمعه عیده.اصلا مگه میشه تقویم رو تغییر داد. تقویم یه چیز سراسریه.»

منم پیش خودم گفتم چقدر اینا نگاهشون پائینه و چقدر بی سوادن که فکر میکنن که تقویم هرچی نوشته باید همون بشه. آخه چون تقویم ما شمسیه و ماه رمضون طبق تقویم قمری که مبناش دیدن ماه هست پایه ریزی میشه و تا ماه دیده نشده، ماه بعدی رسیدنش ثابت نمیشه.

از همه ی اینا که بگذریم این ماه پر برکت داره تموم میشه اما خیلی ها این فرصت طلایی رو از دست دادن.

باور کنید هرکی یه بهنونه ای آورد. یکی میگفت من میرم سر کا به همین خاطر روزه نمیگیرم.

یکی دیگه میگفت من چند روزش رو گرفتم فقط تشنگی بهم فشار میاره وگرنه میگیرم.

یه عده هم علنی در ملا عام روزه میخوردن و کنار جدول کنار خیابون هندونه میخوردن و من داشتم از تشنگی هلاک میشدم.

جالب اینه همینا(اینجور آدما) کلی برای امام حسن قُپی میآن و میگن که امام حسین رو دوست دارن. نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 16 مرداد‌ماه سال 1392 توسط مهدی
یکی از اشکالاتی که همیشه وهابی‌ها به شیعیان می‌گیرند و به خصوص در این روزها در شبکه‌های وهابی جار زده می‌شود، این است که چرا شما شیعیان قرآن‌ها را روی سر خود می‌گیرید و دعا می‌کنید؟ قرآن برای خواندن و عمل کردن است نه برای سر گرفتن و دعا خواندن.
مجریان یکی از همین شبکه‌ها ادعا می‌کرد که شیعیان به این دلیل قرآن را روی سر می‌گیرند که مبادا متن قرآن به چشم آن‌ها بخورد و موحد بشوند!!! .
در پاسخ می‌گوییم: تردیدی نیست که قرآن برای خواندن و عمل کردن است و شیعیان بیش از شما با قرآن آشنا هستند و به آیات قرآن عمل می‌کنند؛ اما چه کسی گفته است که قرآن روی سر گرفتن حرام است؟
آیا روایتی از رسول خدا(ص) و ائمه اهل بیت (ع) و یا یکی از اصحاب مبنی بر حرمت این عمل وجود دارد؟
نه تنها دلیلی بر حرمت نیست؛ بلکه علمای اهل سنت با سند صد در صد صحیح نقل کرده‌اند که امیرمؤمنان(ع) همین کار را انجام می‌داد.

ابو یوسف فسوی در کتاب المعرفة والتاریخ با سندی که تمام راویان آن از راویان بخاری و یا مسلم هستند می‌نویسد:
نوشته شده در تاریخ سه‌شنبه 8 مرداد‌ماه سال 1392 توسط مهدی

امام علی(ع)وقتی علی(ع) مشغول کارها و امورات مربوط به رحلت حضرت رسول اکرم(ص) بود و غم و اندوه،فضای بیت رسول الله رو در بر گرفته بود،عمر به همراه ابوبکر به بیرون شهر و در منطقه ی سقف داری که اون رو سقیفه میخوندن،رفتند!

در سقفیه گروهی از انصار و مهاجرین قرار داشتن.

عمر گفت که رسول خدا مرده است و باید تکلیف جانشینی ایشون رو مشخص کنیم و شخصی و انتخاب کنیم که به این کار شایسته باشه! بین انصار و مهاجر گفتگو شد و برخی میخواستن جانشین رسول خدا از انصار باشه و بعضی میخواستن جانشین رسول اکرم ،فردی از مهاجرین باشه و خلاصه بینشون اختلاف افتاد!

تا اینکه عمر(لعنة الله علیه) گفت: من میگم ابوبکر باشه که دیگه هم اختلافی بین شما نباشه!

خلاصه انصار و مهاجرین هم که گویی به کلی واقعه ی غدیر خم رو فراموش کرده بودن،با ابوبکر بیعت کردن!

و به این ترتیب خلافت حضرت علی(ع) با توطئه ی عمر و ابوبکر،به دیگری که شایستگی اون رو نداشت ،رسید.نوشته شده در تاریخ سه‌شنبه 8 مرداد‌ماه سال 1392 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | تهیه و طراحی : مهدی شعبان | :