شاید اگر عمر بن خطاب ،لعنت الله علیه نبود، ظلم های فراوانی که به علی(ع) و آلش روا داشته شد، هم رخ نمی داد.امام علی(ع)

وقتی رسول اکرم(ص)در بستر بوده و در حال احتضار قرار داشتند و برای هدایت مردم،طلب کاغذ و دوات کردند تا برایشان مطلبی بنویسند که هرگز گمراه نشوند،این عمر بن خطاب(لعنة الله علیه) بود که با جسارت تمام گفت:«این مرد هذیان میگوید.» و از این کار جلوگیری کرد پس گمراهی امت رسول خدا برگردن اوست. دوری مردم از نور ولایت علی(ع) بر گردن اوست.

علی(ع) کیست؟(در3عبارت)

-کسی که ضربه ی شمشیرش در روز خندق از عبادت جن و انس افضل و برتره. یعنی حتی از عبادت امام صادق(ع) و سایر ائمه(ع). پس این علی ای که یک ضربه شمشیرش اینهمه عظمت و ثواب داره ،فکر کنید بقیه عباداتش چقدر اهمیت داره.(اصلا در ذهن نمی گنجه)

-علی(ع) کسیه که بهانه خلقته.اگر علی(ع)،فاطمه زهرا(س) و حضرت رسول اکرم(ص) نبودند ،آفرینش سایر انسانها چه ارزشی می تونست داشته باشه.چون تا صاحبخونه نباشه،مهمون معنا نداره.

-علی(ع) کسیه که،خدا در ماجرای معراج تنها صدای علی(ع) رو شایسته ی صحبت کردن با پیامبر اکرم(ص) دونست و با صدای اون با رسول خدا صحبت کرد.

فضایل امیرالمومنین علی(ع):(حتما بخونید)نوشته شده در تاریخ یکشنبه 30 مرداد‌ماه سال 1390 توسط مهدی

شب قدرشب قدر،شبی که سرنوشت انسان ها در اون مشخص میشه. این شب همون شبیه که قران توی اون نازل شده: «إِنَّا أَنزَلْنَاهُ فىِ لَیْلَةِ الْقَدْر»قدر-1 

این شب از هزار ماه فضیلت و ارزشش بیشتره: «لَیْلَةُ الْقَدْرِ خَیرٌْ مِّنْ أَلْفِ شهَْر»قدر-3 

فرشتگان و روح در این شب به اذن خدا برای تقدیر و مقدر کردن هرکاری از جمله سرنوشت انسانها به زمین نازل میشوند:«تَنزََّلُ الْمَلَئکَةُ وَ الرُّوحُ فِیهَا بِإِذْنِ رَبهِِّم مِّن کلُ‏ِّ أَمْر» قدر-4 

این شب شبی است سرشار از سلامت،تا هنگام طلوع سپیده:«سَلَامٌ هِىَ حَتىَ‏ مَطْلَعِ الْفَجْر»قدر-5  

ویژگی های شب قدر: 

1-شبی است که شیطان در بند شده و از او گزندی به مومنان نمی رسد. 2-اعمال مومنین در این شب پذیرفته میشود.3-خواست ها و بلایا و  رزق و روزی و بطور کلی سرنوشت در این شب مقرر میشود. 4-این شب در زمان رسول خدا(ص) مرزوق(موجب رزق و روزی) نامیده میشد.5-قرآن در این شب نازل شده است.  

احیاء شب قدر تا کی است؟

از آیه 5 سوره قدر استفاده میشه که احیاء شب قدر باید تا سپیده دم باشه؛برخلاف برخی ها که میگن مثلا ما از ساعت 9 شب تا ساعت 1 بامداد میریم مسجد و شب زنده داری میکنیم. پس احیاءباید تا سپیده دم باشه.  

شب قدر کدام شب است؟نوشته شده در تاریخ جمعه 28 مرداد‌ماه سال 1390 توسط مهدی

نام کتاب:   رساله آیت الله وحید خراسانی

نویسنده:   حسین وحید خراسانی

نوع فایل کتاب: PDF

حجم:    2.72 MB

نوشته شده در تاریخ سه‌شنبه 18 مرداد‌ماه سال 1390 توسط مهدی

تنها و تنها یک جا، قرآن اجازه داده که یک زن مسلمان حجابش رو در مقابل مردان نامحرم برداره و اونم با حفظ یه شرایط خاص؛اما قبلش به مطلب زیر توجه کنید بعد برمیگردیم سراغ این موضوع:

این اواخر خبری روی سایتهای مختلف خبری به نقل از سایت مشرق درج شد که توجه شما رو به اون ،از سایت راسخون جلب میکنم بعدش میرم سراغ اون مورد استثناء از قرآن کریم:«به گزارش راسخون به نقل از مشرق، پس از اعزام تعدادی از بازیگران سینما به حج عمره و حضور آنان در مسجد الحرام، برخی زائران با مشاهده آنان به بحث ها و گفتگوهایی درباره دیدگاه های آنان پرداختند.یکی از زائرین خطاب به خانم های بازیگر، به وضعیت حجاب آنان در فیلم ها اعتراض کرد و گفت: وضعیت شما در بعضی از فیلم ها به گونه ای است که نمی توان آن فیلم ها را با خانواده دید.

مهناز افشار در پاسخ به این زائر وضعیت قوانین و حجاب در مالزی را مثال زد و گفت که خوب است همان آزادی و قانون مالزی درباره حجاب در ایران هم پیاده شود.
در همین هنگام رز رضوی نیز وارد بحث شد و گفت: شما یک آیه از قرآن بیاورید که در آن با نمایان بودن بدن زن مخالفت شده باشد!

زائر گفت: نظر همه مراجع مبنی بر ممنوعیت نمایان بودن برجستگی های بدن زنان است.

رز رضوی پاسخ داد: برای ما قرآن مهم است، نه ....

رز رضوی همچنین تاکید کرد: در ایران هم وضعیت حجاب باید مثل کشورهایی مانند سوریه، مالزی و لبنان باشد.»نوشته شده در تاریخ شنبه 1 مرداد‌ماه سال 1390 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | تهیه و طراحی : مهدی شعبان | :